کد خبر: 305323
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰

اهمیت آموزش قرآن از زبان دانشجوی اندونزیایی تاریخ: 
سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨
     
 ساعت: ٠٩:٣٧       
 شماره خبر: ٩٩٦٧١        
  پرینت

اهمیت آموزش قرآن از زبان دانشجوی اندونزیایی

دانشجوی اندونزیایی در نشست «آشنایی با آموزش قرآن در بزرگ‌ترین کشور اسلامی جهان»، موفقیت‌های اخیر حافظان و قاریان این کشور را نشانه توجه بیش از پیش به قرآن در این کشور دانست.

دانشجوی اندونزیایی در نشست «آشنایی با آموزش قرآن در بزرگ‌ترین کشور اسلامی جهان»، که در غرفه جامعه‌المصطفی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، موفقیت‌های اخیر حافظان و قاریان این کشور را نشانه توجه بیش از پیش به قرآن در این کشور دانست.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «هندار یوسف»، که هم‌اکنون در مقطع دکترای جامعه‌المصطفی مشغول تحصیل است، افزود: اندونزی بزرگ‌ترین کشور اسلامی با ۲۶۰میلیون نفر جمعیت است که ۸۷٪ آن مسلمان هستند.

فعالیت‌های قرآنی از سده ۱۷م در اندونزی آغاز شد. در این قرن، یکی از علمای مشهور این کشور به نام «حمزه فنصوری» تفسیری به نام «ترجمان مستفید» نوشت. پس از او در سده ۱۹م تفسیر دیگری نوشته شد. در قرن بیستم هم تفاسیر زیادی به زبان اندونزیایی نوشته شد.

در زمینه مسابقات قرآنی هم جوانان این کشور پیشرفت زیادی داشتند. امسال در مسابقات قرآن کریم در ایران، قاری اندونزیایی نفر اول شد و سبب افتخار ما و نشان‌دهنده پیشرفت آموزش قرآن در این کشور است. در زمینه حفظ قرآن هم حافظان اندونزیایی جزو نفرات برتر هستند.

در اندونزی سازمانی به نام «DPA» یا بوستان قرآن وجود دارد که ویژه آموزش قرآن به کودکان است و در سراسر این کشور فعالیت دارد. با این حال، فراگیری قرآن با دشواری‌هایی نیز همراه است و برای آموزش‌های پیشرفته قرآنی، استادان مجرب کمی پیدا می‌شوند.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی»، همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱اردیبهشت تا ۴خرداد در مصلای امام خمینی (ره) در حال برپایی است.

نظرات بینندگان

این خبر فاقد نظر می باشد

نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 
...در حال ثبت نظر  
';document.getElementById('votehelper').innerHTML='';var oldvh=0;function savevotevote(){if (document.getElementById('votecap').value=='') {alert('لطفا متن درون تصویر را وارد کنید');document.getElementById('votecap').focus();return false}else{ if (document.getElementById('votevotematn').value!='') {document.getElementById("votevotecon").style.display='none';document.getElementById("votevotecon2").style.display='';Sajx.onreadystatechange = onVVajx2;Sajx.open('POST', '/includes/savenewsvote.aspx' , true);Sajx.setRequestHeader('Content-Type', 'application/x-www-form-urlencoded');Sajx.send( 'vid='+oldvh+'&sid=23&nid=99671&votename='+urlEncode(document.getElementById('votevotename').value)+'&voteemail='+urlEncode(document.getElementById('votevoteemail').value)+'&comuser='+urlEncode(document.getElementById('votecomuser').value)+'&cap='+urlEncode(document.getElementById('votecap').value)+'&votematn='+urlEncode(document.getElementById('votevotematn').value)+ '&rand=' + Math.random() );}else{alert('لطفا نظر خود را وارد نمائید');document.getElementById('votevotematn').focus();return false}}}onVVajx2=function (){ if (Sajx.readyState == 4){ if (Sajx.status == 200){document.getElementById("votevotecon2").style.display='none'; if(Sajx.responseText=='bad'){alert('no perm!')} if(Sajx.responseText=='ok'||Sajx.responseText=='done'){ document.getElementById('voteans'+oldvh).innerHTML='';document.getElementById('voteans'+oldvh).style.cursor='default'; document.getElementById('vh'+oldvh).innerHTML='';oldvh=0;if(Sajx.responseText=='ok'){window.location.reload();};alert('نظر شما ثبت شد')} if(Sajx.responseText=='cap'){document.getElementById("votenewscap").src='http://news.miu.ac.ir/includes/cap.aspx?v=1&r='+Math.random() ;document.getElementById("votevotecon").style.display='';document.getElementById("votevotemsg").style.display='';document.getElementById("votevotemsg").innerHTML='متن درون تصویر را اشتباه وارد نموده اید.'} }else{document.write(Sajx.responseText);alert('بروز خطا در ثبت نظر')} } };

نظر شما

نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: خطا! متن تصویر را اشتباه وارد کرده اید.
 
...در حال ثبت نظر  

خروج

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top