قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 306100
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۵۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم برگزار شد


قم پرس ؛ چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف قم امروز صبح ۲۴ خردادماه در امامزاده ابراهیم(ع) و با تمهید اندشیده شده در سه سالن جداگانه با سه تیم داوری مجزا برگزار شد.
در سالن نخست، مسابقات حفظ ۵ جزء، اذان و دعاخوانی، در سالن آیت‌الله مشکینی، مسابقات حفظ ده و ۲۰ جزء و در سالن سوم نیز مسابقات ترتیل برگزار شد.
داوری این مسابقات در بخش اذان، دعا و حفظ ۵ جزء، بر عهده علی علیزاده، کعبی و معتمدی بود؛ داوری ترتیل نیز بر عهده آقایان کسمائی، شعاعی، رحمانی و محمدی و مسابقات حفظ ده و ۲۰ جزء نیز بر دوش آقایان ترکمن، محمدی پرچوی، نصراللهی دهدشتی و فرقانی بود.
در مجموع این مسابقات نزدیک به ۳۰۰ نفر از برادران ثبت نام کرده اند که بخش اعظم آن ها در رشته‌های صبح شرکت کرده بودند.
نوبت عصر این مسابقات نیز در دو سالن جداگانه شامل حفظ کل و قرائت تحقیق برگزار می‌شود و نفرات برتر این دوره به مرحله نهایی که ۲۰ تیرماه راه می یابند.
مسابقات بانوان نیز فردا صبح ۲۵ خردادماه در همین مکان شریف برگزار می‌شود و تیم‌های جداگانه داوری قضاوت مسابقات در رشته‌های مختلف را بر عهده خواهند داشت.
از جمله ویژگی‌های این مسابقات تجمیع مرحله شهرستانی تحت عنوان مرحله مقدماتی و تفکیک بخش‌های برگزاری مسابقات بود که رضایت حاضرین را جلب کرده بود.
سیدمحمد صالح‌نژاد، رئیس اداره قرآن اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم در گفت‌‌وگو با ایکنا از قم، در حاشیه این مسابقات با بیان اینکه ثبت نام از علاقه‌مندان از بهمن‌ماه سال قبل آغاز شد و تا ۲۰ فروردین‌ماه ادامه داشت و ۲۰ روز نیز تمدید شد، افزود: امسال با مشورت با سازمان اوقاف و کسب مجوز، مسابقات قرآن که طبق روال چندسال اخیر به صورت ناحیه‌ای برگزار می‌شد، تجمیع شد.
صالح‌نژاد اظهار کرد: بر این اساس، مسابقات هر دو ناحیه تبدیل به مسابقات مقدماتی استانی شده که در روزهای یادشده برگزار می‌شود و برگزیدگان مرحله مقدماتی به محله نهایی که هفتم و هشتم تیرماه برگزار خواهد شد راه می‌یابند.
رئیس اداره قرآن اوقاف قم با بیان اینکه مسابقات برادران روز ۲۴ خرداد‌ماه و مسابقات خواهران روز ۲۵ خردادماه در امامزاده ابراهیم(ع) برگزار می‌شود، تصریح کرد: در رشته‌های آوایی این دوره یعنی قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، دعاخوانی، حفظ۵، ده و ۲۰، و حفظ کل، تعداد ۵۰۰ نفر و در رشته معارفی نیز هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کرده‌اند.
وی افزود: مسابقه رشته معارفی امسال همزمان با آزمون حفظ و مفاهیم برگزار شد و مرحله نهایی آن نیز ۲۰ تیرماه برگزار می‌‌شود همچنین مسابقات قرآن اوقاف ویژه افراد بالای ۱۸ سال است و زیر ۱۸ سال به آموزش و پرورش واگذار شده است.
یادآور می‌شود چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم در مرحله مقدماتی در دو بخش بانوان و آقایان روزهای ۲۴ و ۲۵ خردادماه در رشته‌های حفظ کل، تحقیق، ترتیل، حفظ ۲۰، ده و ۵ جزء همچنین اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top