قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 306125
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۲۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

تاخیر در اعلام صلاحیت ها و زمان دقیق انتخابات کُشتی شرایط این روزهای کُشتی، آرامش قبل از طوفان است

روح الله پورطالب، نویسنده و پژوهشگر مسائل سیاسی و بین الملل و پیشکسوت کشتی خوزستان، در یادداشتی به انتخابات فدراسیون کشتی و شرایط ویژه ای که وزارت ورزش به وجود آورده است می پردازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پورطالب در این یادداشت نوشته است: این روزها فضای کشتی و فدراسیون کشتی آرام است و به قول قدیمی ها و گوش شکسته های این ورزش آرامش قبل از طوفان انتخابات را سپری می کند.

دید و بازدیدهای کاندیداهایی که هنوز صلاحیت آنها مورد تایید نهادهای ذی صلاح قرار نگرفته در شهرها و استان های کشور به نوعی جذاب است، به طوری که هر روز تصاویر آنها با رؤسای هیأت های شهرستانی و استانی و اعضای شوراهای شهر و ‌... در فضای مجازی به چشم می خورد.

انتخابات فدراسیون کشتی بعد از گذشت ۸ ماه که از استعفای رسول خادم می گذرد، قرار است در تیرماه برگزار شود و بی شک، یکی از مهمترین انتخابات های کشور بعد از ریاست جمهوری و مجلس به حساب می آید.

البته تفاوت این تایید صلاحیت های کاندیداهای فدراسیون کشتی همانند انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نیست که مراجع ذی صلاح با میانگین یک ماهه اعلام می کنند، بلکه تقریبا ۴ ماه از ثبت نام کاندیداهای فدراسیون کشتی گذشته است و هنوز تایید صلاحیت ها اعلام نشده و زمان دقیق انتخابات هم اعلام نشده است.

فرآیند ثبت نام از نامزدهایی که در این انتخابات به دنبال قدرت هستند و در مراسمات مختلف حضور پیدا کرده و هزینه می کنند، به نوعی جالب و مهندسی شده است تا مبادا وقت کافی برای تبلیغ نداشته باشند و هر چه انتخابات دیرتر برگزار شود را به نفع خود می دانند.

به نظر می رسد شرایط این روزهای کشتی، آرامش قبل از طوفان است که باید منتظر ماند و دید چه کسی بر صندلی ریاست فدراسیون کشتی تکیه خواهد زد و از چه روشی به هدف خود خواهد رسید.

بی شک شرایط این روزهای کشتی را باید مدیون وزارت ورزش و جوانان بدانیم که برای تایید صلاحیت های کشتی، ۴ ماه وقت خواسته است و سرپرستی را انتخاب کرده اند که به دنبال ویزای شینگن اروپا است.

امید داریم که این اوضاع کشتی با فرآیند انتخابات به روزهای خوب خود بازگردد و همه به ریاست جدید فدراسیون احترام بگذارند.

انتهای پیام


+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top