آخرین اخبار

کد خبر: 306128
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

کشف اشیاء عتیقه متعلق به دوره ساسانی در ساری

کشف اشیاء عتیقه متعلق به دوره ساسانی در ساری

گروه استان ها- مازندران- فرمانده انتظامی استان از کشف 248 قطعه شیء تاریخی متعلق به دوران ساسانی در ساری خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سیدمحمود میرفیضی" در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی سودجو در خرید و فروش اشیاء عتیقه و آثار تاریخی در ساری، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه متهمان را که با تشکیل باندی 4 نفره در کشف، خرید و فروش اشیاء عتیقه فعالیت داشتند، شناسایی کردند .

سردار میرفیضی، خاطر نشان کرد: در اقدامی عملیاتی و غافلگیرانه، متهمان که در حال معامله و خرید و فروش اشیاء تاریخی بودند دستگیر و در بازرسی از آنان 248 قطعه شیء تاریخی شامل، ظروف سفالی،دستبند، گردن بند و زیورآلات مفرغی و ... متعلق به دروران ساسانی کشف شد .

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه با بیان این که قاچاق اشیاء عتیقه و آثار باستانی تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می رود، از مردم خواست: در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه و هرگونه مسائل امنیتی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعد

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top