کد خبر: 306368
تاریخ انتشار: جمعه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰

هدف سفارت‌خانه‌ها از برگزاری مراسم‌های مختلط تغییر ماهیت نظام است

ب

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عسگر دیرباز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری  «حوزه» با اشاره به اقدام اخیر سفارت‌خانه‌های کشورهای غربی در برگزاری مراسم‌های مختلط در کشورمان، اظهار داشت: برخی از افراد در توضیح این

گونه اقدامات می‌گویند که دیپلمات‌های سفارت‌خانه‌های خارجی بر اساس فرهنگ و آداب خودشان در داخل سفارت رفتار می‌کنند.

وی ادامه داد: این گفته‌ها زمانی قابل‌قبول است که اقدامات و رفتار این افراد داخل خود سفارت‌خانه‌ها باشد و علنی نباشد اما شاهد هستیم که رفتارها و اعمال آن‌ها به‌صورت گسترده در فضای مجازی پخش می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیرباز تأکید کرد: شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد که این‌گونه کارها سازمان‌دهی شده و ناشی از توطئه‌ای است که می‌خواهند کشورهای اسلامی به‌خصوص جمهوری اسلامی ایران را که یک کشور پیشرو است را از ارزش‌های انقلابی و اسلامی دور بکنند.

وی افزود: کشور آندلس که امروز به نام اسپانیا معروف است چندین قرن به‌عنوان یک کشور اسلامی شناخته می‌شد و هنوز هم آثار تمدن اسلامی در کشور اسپانیا وجود دارد و از طریق مشروبات الکی و فساد اخلاقی توانستند این کشور را تغییر ماهیت داده و در مردم این کشور تحولی در راستای منافع استعماری خودشان ایجاد کنند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: در گام اول وزارت امور خارجه باید در این زمینه ورود پیداکرده و اعتراض رسمی خودش را اعلام کند و علاوه بر این سفیر کشورهایی که پس از برگزاری چنین مراسم‌هایی به‌صورت علنی تصاویر و فیلم‌هایی آن را پخش کرده‌اند را به وزارت خارجه اظهار کرده و به آن‌ها تذکر جدی و قاطعی بدهد.

وی ادامه داد: اگر کشورهایی که چنین برنامه‌هایی را سازمان‌دهی می‌کنند با تذکر وزارت امور خارجه روش خود را اصلاح نکردند می‌توان سطح سفارت خارجه این کشورها را تنزل داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیرباز خاطرنشان کرد: در کنار این اقدامات مردم و رسانه‌های مختلف نسبت به هم‌وطنانی که اغفال‌شده‌اند و یا به هر دلیلی در چنین مراسم‌های آلوده به گناهی شرکت کرده‌اند عکس‌العمل لازم را نشان بدهند.

 

 

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top