کد خبر: 306452
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

عزم قاطع پلیس در استمرار اجرای طرح ناظر یک/ حجاب و عفاف دغدغه مردم متدین است

فرمانده انتظامی استان قم بر عزم قاطع پلیس در استمرار اجرای طرح ناظر یک تاکید کرد و گفت: حجاب و عفاف دغدغه مردم متدین است.

 به گزارش قم پرس، سردار "عبدالرضا آقاخانی" در دیدار حجت الاسلام و المسلمین "محمدرضا آشتیانی" معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید(مدظله العالی)، ائمه جمعه و مردم متدین عفاف و حجاب است، البته در بحث عفاف و حجاب 26 دستگاه نقش دارند که بخش اعظم آن فرهنگی است و بخش کوچکی هم اجرایی و مسئولیتش بر عهده ناجا است.

وی افزود: عده ای از روی عناد و یا ناآگاهی به کشف حجاب و ترویج فساد روی آورده و بعضی از دستگاه های مسئول هم اراده ای برای اصلاح وضعیت ندارند، لکن نیروی انتظامی محکم پای کار ایستاده است.

سردار "عبدالرضا آقاخانی" ادامه داد: نیروی انتظامی برای برخورد با بی حجابی و کشف حجاب در داخل خودروها طرح "ناظر یک" را طراحی و به مرحله اجرا گذاشته و در این طرح عیون محسوس و غیرمحسوسی را سازماندهی و به کارگیری کرده است.

وی تاکید کرد: خودروهایی که راننده و یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند پیامکی به مالک خودرو ارسال می شود که ظرف سه روز به مرکز پلیس مراجعه کند، برای بار اول تذکر داده شده و تعهد اخذ می شود، اگر برای باردوم تکرار شد، تذکر داده شده و خودرو توقیف می شود و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می شود.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: همانطورکه فرمانده ناجا اعلام کرده، موارد اخلاقی و منکراتی و کشف حجاب، خط قرمز پلیس است و هرگز از اجرای قانون و برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد.

حجت الاسلام و المسلمین "محمدرضا آشتیانی" معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در سخنانی با تاکید بر این که نیروی انتظامی بایستی در مسئله حجاب و عفاف اقتدار خود را نشان دهد، گفت: بایستی با درایت و برنامه ریزی جامع به این مسئله توجه ویژه ای داشت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم ضمن قدردانی از عملکرد پلیس در زمینه مبارزه با پدیده کشف حجاب در خودروها، اجرای طرح ناظر یک از سوی پلیس را مورد حمایت قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی، لازمه اثرگذاری این طرح را در استمرار آن برشمرد و گفت: اجرای مقطعی طرح ناظر یک اثرگذار نخواهد بود.

نماینده سابق مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: نیروی انتظامی در محوریت مبارزه قاطع با هنجارشکنی ها قرار دارد و سایر دستگاه های مسئول نیز ملزم به همکاری و اجرای وظایف خود در این زمینه هستند.+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top