قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 306453
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

ضرورت احصاء راه حل های کارشناسی جهت بهره برداری حداکثری از معادن

به گزارش قم پرس، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای معادن استان قم که در واحد تولیدی آجر نسوز آذرخش در شهرک صنعتی محمودآباد قم برگزار شد، با تاکید بر بررسی مجوز فعالیت معادن در قالب قانون ماده ۱۱ هوای پاک افزود: روح قوانین زیست محیطی بایستی برای چنین مواردی اعمال شود.

استاندار قم گفت: در رابطه با معادن فعال در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت، براورد کارشناسی صورت بگیرد و گزارش در زمینه تعداد چنین معادنی ارائه شود.

سرمست با بیان اینکه از هیات وزیران پیگیر حل موانع بهره برداری از معادن استان قم خواهیم شد، خاطرنشان کرد: از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز برای اصلاح برخی از قوانین بایستی استفاده شود.

مقام عالی دولت در استان همچنین با اشاره به مسئله ی اکتشاف و بهره برداری از معادن استان قم گفت: دستگاه های دولتی باید نهایت تعامل را با واحدهایی که مسئولیت پذیر هستند و به تمام تعهداتش عمل کرده اند داشته باشند.

استاندار قم بیان کرد: دبیرخانه شورای معادن استان قم در رابطه با قوانین فعالیت معادن بررسی های لازم را در جلسات کارشناسی مورد بررسی قرار داده و راه حل های کارشناسی برای آنها ارائه نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از واحدهای خصوصی فعال در استان قم شعار سال جاری تحت عنوان رونق تولید را مورد توجه قرار داد و گفت: خروجی جلسات نیز بایستی به توسعه اشتغال و تولید منجر شود.

وی با اشاره به راهبردهای استان قم در راستای بهبود وضعیت واحدهای تولیدی ادامه داد: استان قم به لحاظ معدن دارای ذخایر غنی است و باید از این ظرفیت های خدادادی با در نظر گرفتن قوانین استفاده کنیم.

استاندار قم تصریح کرد: صادرات محوربودن، دانش بنیان بودن، تنوع محصولات و توسعه ی گام به گام از جمله معیارهایی هستند که باید در حمایت و اعطای مجوزهای جدید به واحدهای تولیدی مورد توجه مسئولان استان باشند.

سرمست گفت: شرکت در نمایشگاه های بین المللی نیز باید در دستور کار بخش خصوصی استان قم باشد و مسئولان دولتی حمایت های لازم را از آنها داشته باشند.

لازم به ذکر است استاندار قم به همراه برخی از مدیران استان از بخش های مختلف کارخانه آجر نسوز آذرخش واقع در شهرک صنعتی محمود آباد بازدید نمودند .



+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید




Scroll to Top