قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307093
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

سازمان اوقاف علل مهاجرت امامزادگان به ایران را تبیین کند

قم پرس ؛ حجت‌الاسلام محسن مهاجرنیا با اشاره به نام گذاری روز پنجم ذی القعده با عنوان روز گرامیداشت امام زادگان، اظهار کرد: با رویکرد کلامی، سیاسی وتاریخی امامزادگان بخشی از هویت مکتبی شیعه هستند و به دلیل ارتباط مستقیم با جوهره تشیع یعنی امامت، با باورهای اعتقادی و شعائر ایدئولوژیک ما گره خورده اند.
وی با اشاره به اینکه نقش اسوه و الگوی معنویت و قداست امامان معصوم(ع) در عصر غیبت به امامزادگان منتقل شده است افزود: این نقش تاریخی از زمانی که نسل بنی الزهراء (ع) هم به جهت تبلیغی و هم به دلیل تحت فشار بودن توسط عباسیان به سمت مشرق سرازیر شدند، وجود داشته و به مرور زمان تقویت گردیده است.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: پیوند قلبی هر معتقدی با این ذوات مقدسه آنها را به مهم ترین پناهگاه در ایجاد معنویت و عشق و صفا و بغض تاریخی علیه ظلم و ستم به اهل البیت(ع) کرده است. فراتر از این ظواهر کرده است.
مهاجر نیا با تاکید براینکه جایگاه این امام زادگان محصور در بارگاه مجلل و وسعت حرم و در سطح مسجد نیست، عنوان کرد: تلقی عمومی شیعه آن است که امامزادگان همانند ائمه اطهار(ع) حلقه اتصال و ارتباط باورهای معنوی و اعتقادی با خداوند هستند و آنها بخشی از دستگاه ربوبیت الهی به شمار می روند و عشق به آنها عشق به خداست و زیارت آنها خشوع و خضوع در برابر خداست.
وی با بیان اینکه دوگانگی میان عشق به این انسان های کامل و اسوه با عشق به ذات ربوبی نیست، عنون کرد: بنابراین وظیفه همه معتقدان و به ویژه اداره اوقاف و اموره خیره آن است که فراتر از تکریم صوری و ظاهرسازی بقاع متبرک به تعظیم عظمت قدسی و نقش معرفتی و اعتقادی و معنویتی آنها در ارتقاء مکتب و مؤمنان اهتمام ورزند .
این پژوهشگر اضافه کرد: اداره اوقاف به عنوان نهادی که متصدی اصلی بقاع متبرکه به شمار می رود
باید در شناسایی جایگاه معنوی و معرفتی و هویتی امامزادگان تلاش کند و با تدوین شجره نامه های موردی و یا عمومی و بیان فضایل اخلاقی و معنوی ائمه(ع) و فرزندان انقلابی و برجسته آنها ، حرم آنها را به دانش افزایی مکتبی و ارتقاء معنویت و ارتباط با ارزش های والای اخلاقی و اشراب روح معنویت الهی کند.
مهاجر نیا اضافه کرد: بازسازی معرفتی جایگاه امامزادگان در چارچوب الگوها و اسوه های سبک زندگی دینی و در مستوای جاودانگی و سرزندگی مکتب اهل البیت(ع) وبازسازی معرفتی وجایگاه دائمی امامزادگان متناسب با دنیای امروز و زندگی پیشرفته امروزی از جمله اقداماتی است که اداره اوقاف باید به آنها توجه جدی داشته باشد.
وی افزود: تحقیق همه جانبه ای درباره ماجرای هجرت ،استقامت ، جهاد و مبارزه نسل انقلابی ائمه(ع) و انتقال آن به نسل جوان و علاقمند به پژوهش و دانایی نسبت به هویت تاریخی امامان و نسل های آنها و همچنین پیرایش چهره نورانی نسل ائمه(ع) و خرافات زدایی از مشاهد مشرفه و زیارت گاه ها از دیگراقداماتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top