قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307114
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

مدیر بنیاد نهج‌البلاغه: امامزادگان نقش موثری در تثبیت هویت و فرهنگ اسلامی دارند

قم پرس ؛ حجت‌الاسلام سید محسن دین‌پرور ضمن گرامیداشت روز ملی بزرگداشت امامزادگان، اظهار کرد: امامزادگان از جمله ارکانی هستند که در حفظ هویت و ایجاد همبستگی عاطفی اجتماعی در جامعه نقش موثری دارند.
وی با بیان اینکه عمده بناهای مذهبی به عنوان يكی از مكان ‌های هويت بخش و ارتقاء دهنده فرهنگ اسلامی است، تصریح کرد: بقاع متبرک امامزادگان به عنوان عاملی شاخص برای هویت شهرها و تثبیت هویت و فرهنگ اسلامی محسوب می شود.
مدیر موسسه بنیاد نهج البلاغه گفت: امامزادگان نقش بسزایی در تثبیت هویت و فرهنگ اسلامی در ایران و کشورهای دیگر دارند و مطالعات تاریخی در احوال و نقش آنان در فرهنگ سازی نشان می دهد، امامزادگان از دیر باز سبب جذب جمعیت و تلاقی افکار و فرهنگ دینی در جامعه هستند.
وی افزود: بخشی از باورهای اعتقادی و مذهبی‌ مردم که از گذشته تا کنون وجود داشته و در نسل های مختلف تجلی یافته است به وجود امامزادگان در شهرها و روستاها مربوط می شود.
دین‌پرور بیان کرد: بناهای امامزادگان با توجه به اعتقادات مسلمانان و احترام ویژه آنان، مكان ‌هايی هستند كه از ديرباز نقش ارتقای هويت شهری و اسلامی شهروندان را بر عهده داشته‌اند.
وی با بیان اینکه اعتقادات مردم جامعه باید به صورت صحیح حفظ شود و انحرافاتی در آن رخ ندهد، تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه باید در این زمینه ورود کند واجازه ندهد که برخی افراد به سوء استفاده از اعتقادات و باورهای مردم نسبت به امامزادگان دست بزنند.
مدیر موسسه بنیاد نهج البلاغه اضافه کرد: سازمان اوقاف می تواند با معرفی هویت امامزادگان و تبیین فاصله آنان با امام معصوم (ع) به حفظ هویت و فرهنگ دینی در جامعه بپردازد.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top