قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307121
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

لزوم تبیین فلسفه زیارت امامزادگان در سطح جامعه

قم پرس ؛ حجت‌الاسلام سید ابوالحسن معنوی ضمن تبریک اعیاد ماه ذیقعده، اظهار کرد: از روز نخست ماه ذیقعده تا روز دهم که میلاد امام هشتم است را دهه کرامت نام گذاری شده است و روز پنجم این ماه مبارک را روز ملی گرامیداشت امامزادگان نام گذاری کرده اند.
وی با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام و حیات جامعه اسلامی، نه تنها مفهوم امامت و تشخیص امام، بلکه هر گونه پیوند و ارتباط با اهل بیت (ع) و ائمه معصومین (ع)، به لحاظ سببی و نسبی، از اهمیت بالایی بین مردم برخوردار بوده است، تصریح کرد: جایگاه امامت به اندازه ای نزد مردم خاص است که حتی صحابه، یاران و دوستداران و محبین ایشان در زمان حیات خود و پس از رحلت یا شهادت از شأن و مقامی والا برخوردار هستند.
مدیرموسسه علمی دارالزهرا (س) ادامه داد: برای جلوگیری از دست درازی به اموالی که وقف این بزرگان شده و یا نذوراتی که از سوی مردم در نظر گرفته می شود؛ نهادی با نام «اوقاف و امور خیریه » متولی امور بقاع متبرکه و امامزادگان گشته است که هرساله سرمایه مالی و انسانی زیادی را صرف نگهداری، رسیدگی و توسعه این اماکن می نماید.
وی اضافه کرد: ضروری به نظر می رسد که به لحاظ فرهنگی نیز بستر ذهنی مناسبی در سطح کلان جامعه ایجاد شود و دید روشنی نسبت به فلسفه زیارت امامزادگان و تاثیرات سازنده ای که این امر می تواند در جامعه اسلامی به همراه داشته باشد، به آحاد جامعه باید اعطاء شود.
معنوی ادامه داد: برای این منظور پژوهش پیش رو به موضوع یاد شده اختصاص یافته در صدد برآمده تا به این پرسش پاسخ گوید که فلسفه زیارت امامزادگان چیست و زیارت امامزادگان چه نقشی در جامعه دینی دارد.
مدیر موسسه علمی دارالزهرا (س) خاطرنشان کرد: در نگاه قرآن، احادیث و نیز بزرگان دین، زیارت امامزادگان از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار بوده و به همین دلیل بر این امر تاکید فراوان صورت گرفته است و با توجه به این تاکیدات انتظار می رود زیارت امامزادگان در هر دو بعد فردی و اجتماعی و نیز در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تاثیرات پراهمیتی را به دنبال داشته باشد.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top