قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307125
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

بیش از 96 درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی، جزو صنایع خرد هستند

معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت گفت: بیش از 44 هزار واحد تولیدی در سطح شهرک صنعتی کشور فعالیت می‌کنند و بیش از 96 درصد آن جزو صنایع کوچک است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محسن صالحی نیا، در حاشیه مراسم بهره‌برداری فاز اول واحدهای صنفی تولیدی فلزتراشان شهرک صنعتی توس، در جمع خبرنگاران در محل شهرک صنعتی توس اظهار کرد: امروز توفیق داشتیم از قوچان، درگز و هم‌اکنون از شهرک صنعتی توس بازدیدی انجام دهیم. در بازدید از شهرک صنعتی توس، افتتاح پروژه بازچرخوانی آب، آسفالت و تصحیح سطوح و ایجاد کارگاه فلز تراشی به لحاظ تامین قطعات و انجام امور صنفی خود واحدها انجام شده است.

وی افزود: همچنین در این واحد صنعتی، شرکتی دانش‌بنیان با استافاده از توان فنی و مهندسی افراد، فناوری طب را توسعه و براساس ظرفیت ایجاد شده، تنها در برخی از مواد اولیه وابستگی وجود دارد و بقیه مراحل ساخت، تولید و کنترل کیفی به صورت داخلی انجام می‌شود و امیدواریم با توجه به درخواست آنان، توسعه بیش از دوبرابر را برای آنان ایجاد کنیم.

معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت بیان کرد: حضور ما در این شهرک به دلیل قرارگیری در سال رونق تولید و سیاست محوری دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در مقایسه صورت گرفته، شاهد وفاق و همکاری خوب واحدها هستیم و در حال حاضر برخی واحدهای تولیدی با مشکلاتی همچون تامین مواد اولیه، ثبت سفارش و تامین نقدینگی مواجه هستند و این مشکلات را در کارگروه‌ها مورد بررسی قرار داده و جمع‌بندی آن در سطح کلا صورت خواهد گرفت.

صالحی‌نیا خاطرنشان کرد:  در حال حاضر مشکلاتی در حوزه واردات وجود دارد که همچون فرصتی در اختیار تولیدکنندگان است تا با تولید خود نیازهای داخلی کشور را رفع و شرایط خوبی را برای کشور ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: بیش از 44 هزار واحد تولیدی در سطح شهرک صنعتی کشور فعالیت می‌کنند و بیش از 96 درصد آن جزو صنایع کوچک است و از دو منظر باید به آن توجه کرد؛ اولا از منظر تولید و فعالی‌های مربوط به تامین مواد اولیه و نقدینگی مشابه با سایر فعالیت‌ها هستند اما از منظر دیگر در یکسری فعالیت‌ها همچون خوشه صنعتی، مراکز فناوری کسب و کار و کیلنتک عارضه‌یابی، مشکلات را دست بندی و در جهت رفع آن به صورت کلان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top