قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307128
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۳:۴۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

امامزادگان به محلی برای معرفت‌افزایی جوانان تبدیل شوند

قم پرس ؛ آیت‌الله حسن ممدوحی ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت بر ضرورت توجه به تکریم و حفظ شأن و منزلت امامزادگان تأکید و اظهارکرد: امامزادگان به دلیل واسطه کمی که با امام معصوم (ع) دارند از سوی شیعیان مورد تکریم قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه امامزادگان چه در زمان حیات و چه پس از وفات یا شهادتشان برای مردم مورد احترام بودند، تصریح کرد: شیعیان معتقدند احترام به امامزادگان به نوعی احترام به امام معصوم (ع) است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با عنوان اینکه بقاع متبرکه امامزادگان (ع) برای مردم مامن خاصی محسوب می شود، گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه محلی امن و نماد گرایش‌های معنوی و مذهبی مردم مسلمان هستند و حفظ شأن و تکریم آنها در همه ایام سال بر یکایک شیعیان و محبان ساحت مقدس اهل‌ بیت(ع) واجب و ضروری است.
وی با اشاره نقش عظیم امامزادگان در تبیین و تبلیغ فرهنگ تشیع، بیان کرد: امروزه تهاجمات فرهنگی دشمنان علیه فرهنگ شیعه با هدف تضعیف باورهای دینی و اعتقادی مردم به‌ویژه نسل جوان روز به روز در حال گسترش است و در این شرایط توجه به شناخت اهل‌ بیت(ع) و تبیین جایگاه آنها بسیار حائز اهمیت است.
ممدوحی با اشاره به نقش اداره اوقاف و امور خیریه در حفظ بقاع متبرکه بیان کرد: این نهاد باید با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی به معرفی ایشان بپردازد و با خرافه گویی ها مبارزه کند و این مکان ها را به محلی برای افزایش معرفت جوانان تبدیل کند.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top