قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307144
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰

مطالبات حقوق بشری از امریکا را بین‌المللی کنیم

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ بی‌نیاز»، معاون پژوهش جامعه‌المصطفی در کنفرانس بین‌المللی «حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)» گفت: بحث حقوق بشر امریکایی، جزو اصطلاحات عمیق و دقیقی است که رهبران انقلاب اسلامی مطرح کرده‌اند و بسیار عمیق و دقیق است.

وی افزود: زمان و مکان نیز برای بررسی این مسائل بسیار مناسب است، زیرا جنایات متعدد امریکایی‌ها در هفته اخیر بسیار شدت گرفته است؛ مکان برگزاری نیز در مقتل شهدای هفتم تیر در نظر گرفته شده که جلوه‌ای از خباثت‌های امریکا است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز تصریح کرد: براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، مبارزه با ظالمان و حمایت از مظلومان و احرار جهان به همراه آیات و روایات، نیازمند حرکت در زمینه تبیین حقوق بشر امریکایی هستیم.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی بیان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) با بیان افشای حقوق بشر امریکایی، ایده و فراینده تهاجمی را دنبال می‌کنند؛ پسوند امریکایی در کنار هر عنصری که قرار می‌گیرد، مانند همین بحث حقوق، خاصیت عکس به موضوع می‌دهد.

وی گفت: در اندیشه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، امریکایی که تنها کشور استفاده‌کننده از بمب اتم است و بیشترین کشتارهای داخلی و خارجی را رقم زده و بیشترین جنگ خارجی را انجام داده است و خطرناک‌ترین سلاح های جهان را تولید کرده است و می‌فروشد و شریک جرم جنایت‌های بزرگ جهان در فلسطین، یمن، سوریه و... است، از چگونه می‌تواند از حقوق بشر دم بزند و حتی حق اعتراض به ما را در امور حقوقی را ندارد.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی افزود: در اندیشه رهبری(مدظله‌العالی)، نه تنها نباید حق بدهیم که امریکایی‌ها ضد ما مدعی باشند، که باید از آنها مطالبه کنیم؛ مطالبه‌گری از غرب و قدرت‌های بزرگ را باید به صورت فرهنگ بین‌المللی مطرح کنیم؛ مردم جهان رفتار فریبکارانه امریکا و غرب را شناختند و باید این رفتار را بشناسیم و فلش حمله را به سوی آنها برگردانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز تصریح کرد: در فرهنگ‌سازی مطالبات حقوق بشری از امریکا، جامعه‌المصطفی، که پنجاه‌هزار دانش‌آموخته و پنجاه‌هزار دانش‌پژوه از بیش از صد کشور جهان را در خود جای داده است، کمک‌رسان بسیار خوبی هستیم تا فرهنگ مطالبه‌گری و سؤال‌گری در جهان از امریکا و حکومت‌های غربی باشیم.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی بیان کرد: امریکا و غرب استراتژی‌های چند گانه دارند؛ در اندیشه رهبر معظم(مدظله‌العالی)، امریکایی‌ها به دنبال حقوق بشر نیستند، بلکه به دنبال منافع مادی‌شان هستند و به همین دلیل، هر جنایتی که همسو با منافع آنها باشد، مورد حمایت قرار می‌گیرد و بالعکس؛ پس کوتاه آمدن در برابر غربی‌ها به بهانه حل مشکلات، اشتباهی بزرگ است.

وی گفت: اسقاط نظام و تسلیم در برابر امریکا، دو هدف نهایی دشمنان است؛ ما با مردم امریکا مشکل نداریم، بلکه با این حکومت سلطه‌گر و تفکری که پشتیبان این حکومت است، ضدیت داریم؛ تنها راه حل مقابله با دشمنان، مقاومت است.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، که پس از چهل سال پیشرفت جمهوری اسلامی صادر شده است، سرشار از آموزه‌های اصیل و مباحث حقوق بشری است و در این عرصه نیز حوزه‌های علمیه و نهادهای مسئول، وظایف سنگینی به عهده دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز تصریح کرد: مبانی دینی و قرآنی گام دوم باید مشخص شود و حوزه و جامعه‌المصطفی در این زمینه همایشی با عنوان «مبانی قرآنی و حدیثی بیانیه گام دوم» برگزار می‌کند.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی بیان کرد: مسئله پیچ تاریخی که رهبری(مدظله‌العالی) بیان می‌کنند، به معنای خروج اسلام از انزوا و حرکت در جهت تمدنی نوین است.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top