کد خبر: 307147
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۵۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

دمای زاهدان به ۴۰ درجه سلسیوس رسید - ثبت ۳۱ میلیمتر بارندگی در خاش

محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآینده، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود گرمای هوا تا اوایل هفته پیش رو در سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد به طوری که فردا در نیمه شمالی استان به اوج خود برسد.

وی افزود: انتظار می‌رود امروز و فردا دمای هوای نواحی شمالی سیستان و بلوچستان به ۴۸ درجه سلسیوس برسد که این شرایط ایجاب می‌کند که هم استانی‌های شمال استان تدابیر لازم برای مواجهه با این شرایط را اتخاذ کنند.

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ظهر امروز دمای هوا در زاهدان به ۴۰ درجه سلیوس رسید، ادامه داد: این شرایط از زمان شروع فصل گرم سال تاکنون بی سابقه بوده است.

وی در ادامه گفت: همچنین به دنبال ادامه وزش بادهای مرطوب مونسون در سیستان و بلوچستان و فراهم شدن شرایط برای رشد ابرهای همرفتی و ریزش‌های رگباری، عصر دیروز و دیشب شاهد رگبارهای متوسط باران در جنوب شرق استان بودیم.

حیدری با اشاره به اینکه طی این مدت حداکثر میزان بارش‌ها با مقدار ۳۱ میلی متر از ایستگاه بارانسجی «بخش ایرندگان» شهرستان خاش گزارش شده است، بیان داشت: تا این لحظه از ۱۲ ایستگاه هواشناسی استان بارندگی گزارش شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی پیش بینی می‌شود رشد ابرهای همرفتی، ریزش‌های رگباری، تندبادهای موقتی همراه با صاعقه همچنان در نیمه جنوبی و برخی نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از همین رو با توجه به ماهیت ریزش‌های رگباری، احتمال جریان یافتن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های محلی وجود دارد.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top