کد خبر: 307250
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

سرپا ماندن صنعت در شرایط تحریم ها نشان از توان ماست

استاندار کردستان گفت: در شرایط کنونی تحریم های سخت، سرپا ماندن صنعت نشان از قوی بودن ماست و تجلیل از واحدهای نمونه استان توانمندی تولیدکنندگان را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا صبح امروز یکشنبه (۲۳ تیرماه) در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن با اشاره به عدم خودباوری در عین وجود ظرفیت های فراوان در کردستان، اظهار کرد: تجلیل و تقدیرها از واحدهای تولیدکننده نمونه استان در این همایش نشان از توانمندی تولیدکننده است.

وی افزود: در شرایط کنونی تحریم های سخت، سرپا ماندن صنعت نشان از قوی بودن و توان تولید ماست.

استاندار کردستان با بیان گله‌مندی از کم بودن سرمایه‌گذاری صنعتی در استان تصریح کرد: نباید مشکلی برای سرمایه‌گذارانی که به کردستان می آیند به وجود آید و در این خصوص باید به ظرفیت های درون استانی نیز توجه شود.

وی با اشاره به سفر اخیر استاندار استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به استان کردستان عنوان کرد: طرف عراقی بسیار مشتاق به سرمایه‌گذاری در کردستان بوده است که به همین دلیل تصمیم بر راه‌انداری شهرک صنعتی مشترک با اقلیم کردستان کرده‌ایم که در بلند مدت تاثیر بسزایی بر اقتصاد استان دارد.

مرادنیا ادامه داد: نرخ بیکاری در بهار سال گذشته ١۳ درصد بوده که با کاهش نیم درصدی در سالجاری به 12.5  درصد رسیده که گویای تلاش بخش اقتصادی و تولیدی استان است.

وی با اشاره به افزایش 1.3 درصدی نرخ مشارکت اقتصادی در استان کردستان خاطرنشان کرد: این آمار نشان دهنده تلاش فراوان مسئولان استانی با وجود تحریم ها و شرایط اقتصادی موجود است.

استاندار کردستان گفت: کارگروه رفع موانع تولید در کردستان بسیار فعال است و با توانسته بخشی از مشکلات پیش روی تولیدکنندگان استان را حل کند.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر بانک ها برای سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: بانک ها در مقایسه با آمار سایر استان ها از همت و همکاری کمتری در استان کردستان برخوردارند.

مرادنیا در پایان با اشاره به ضرورت تاسیس نمایشگاه های دائمی در استان یادآور شد: مسئولان مربوطه باید برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری نمایشگاه در اقلیم کردستان داشته باشند تا محصولات تولیدی کردستان در آنجا به همه معرفی شود.

 


انتهای پیام انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top