آخرین اخبار

کد خبر: 307320
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در عمران شهری فراهم شود

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، پیمان آرامون پیش از ظهر چهارشنبه در پنجمین جلسه کارگروه سرمایه گذاری شهرداری‌های کشور افزود: رشد جوامع شهری و گسترش شهرها ضرورت توجه به حوزه‌های عمرانی و زیرساختی را دوچندان ساخته است و برای امکان پاسخگویی به این نیاز با توجه به مشکلات مالی و اقتصادی که بیشتر شهرداری‌ها با آن درگیر هستند باید زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح‌های عمران شهری تسهیل شود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به مباحث اجتماعی و اقتصادی در پروژه‌های عمران شهری افزود: ساماندهی ترافیک، تقویت سیستم حمل و نقل درون شهری، ساماندهی مبلمان و پسماند شهرها و روان سازی معابر از جمله حوزه‌های است که می‌توان با سرمایه گذاری و ایجاد یک شبکه توانمند سطح خدمات ارائه شده به مردم را ارتقا داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی بر حفظ اصالت و کالبد شهرها بر اساس معماری اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: در پروژه‌ها و طرح‌های شهری هرچه از این اصل و بنیان فاصله گرفتیم شاهد افزایش مشکلات و نارضایتی بوده‌ایم.

مدیر کل امور اقتصادی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز در این جلسه گفت: تدوین و اصلاح شیوه نامه سرمایه گذاری در حوزه شهری سرمایه گذاری در پروژه‌های عمران شهری را تسهیل خواهد کرد.

کوشش تبار افزود: این شیوه نامه بر اساس تغییر و تحولاتی که در ساختار شهرداری‌ها اتفاق افتاده بروز رسانی می‌شود و در جلسات کارگروه سعی داریم تا پایان شهریور ماه روند اصلاح آن به اتمام رسیده و برای ابلاغ به شهرداری‌های کشور آماده شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: با افزایش هزینه‌های مدیریت شهری استفاده از سرمایه گذاری ها کمک حال شهردارایها خواهد شد.

سیف الله مطلبی افزود: در این این شیوه نامه باید سهم مشارکت و نحوه ثبت آن در دفاتر مالی و نقش شوراها در روند بررسی و تصویب به صورت شفاف و جامع دیده شود.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top