کد خبر: 307351
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۰

هدف دین معنا بخشی به زندگی است

مرویان حسینی

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود مرویان حسینی، ظهر امروز در کنفراس بین المللی دین،معنویت وکیفیت زندگی در سالن اجتماعات هتل آفتاب ولایت گفت: بی تردید دین برای هدایت انسان است که عزیزترین مخلوق خدا در روی زمین می باشد و به همین خاطر انسان به صورت فطری دین خواه و کمال طلب است .

وی ادامه داد: معنای دین در قرآن کریم به تعلیم و اطاعت و پذیرش در مقابل خدای متعال به کار گرفته است،بهترین مسیر کمال طلبی است .

حجت الاسلام و المسلمین مرویان حسینی در ادامه به تفاوت دین و شریعت اشاره کرد و افزود: به قوانین اسلامی اصطلاحا شرعی و شریعت گفته می شود و دین چارچوب اصول، محورهای اخلاقی وعقایدی است .

مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: دین خواهی و کمال جویی  در باطن انسان قرار دارد و این حقیقت دین خواهی جلوه خودش را به صورت کمال طلبی ، نوع دوستی  در طول تاریخ نشان داده است.

وی اظهارداشت: امپراطوری رسانه ای استکبار در طول تاریخ تلاش کرده که با حمایت از جریان های بت پرست و قدرت طلب، انسان را از حقیقت خودش دور کند.

وی در ادامه به آثار فردی و اجتماعی دین داری اشاره و خاطر نشان کرد: درک دین باعث بالندگی و تزکیه نفس می شود و فرد را از افسردگی و اضطراب های ناشناخته امروز دور می کند .

حجت الاسلام و المسلمین مرویان حسینی با بیان اینکه یکی از مهمترین ساحت های فردی دین، معنا بخشی به زندگی است، ابراز کرد: کسانی که  مفهوم دینی را در یک مسیر مشخص معنادار آموخته باشند، نظام هستی را به درستی درک می کنند .

گفتنی است، در بخشی از مراسم افتتاحیه کنفراس یادشده، از دبیران اجرایی تقدیر شد.

انتهای پیام/۳۱۳/۲۴

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top