آخرین اخبار

کد خبر: 307357
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۹:۱۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

آیت الله فقیهی: بقاع متبرکه تبدیل به پایگاه های مهم فرهنگی و دینی در کشور شده اند

قم پرس ؛ آیت الله محسن فقیهی ضمن گرامیداشت پنجم ذی القعده ، روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان اظهار داشت:روز ملی بزرگداشت امامزادگان که در ایام دهه کرامت نیز واقع شده، اقدامی بس ارزشمند در راستای معرفی سیره و شخصیت امامزادگان و به ویژه تبیین معارف ناب مکتب اهل بیت (ع) است که باید آن را قدر دانست و از این ظرفیت در مسیر تبلیغ دین و پاسخ به شبهات بهره گیری کرد.
وی ادامه داد: یکی از بزرگترین و ماندگارترین اقدامات امامزادگان در طول حیات پربرکت خویش ، تلاش خستگی ناپذیر در مسیر ترویج معارف اهل بیت(ع) و نیز تربیت و هدایت انسان ها بوده و امروز نیز مراقد مطهر آن ها و بقاع متبرکه همین کارکرد مهم را در سطح جامعه اسلامی ایفا می کنند.
آیت الله فقیهیبه تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری چند سال پیش در بحث لزوم تکریم امامزادگان فرمودند که این حرم های مطهر می بایست به قطب فرهنگی جامعه تبدیل شوند و لذا به نظر بنده هر اقدام مخلصانه و هدفمندی در این راستا یکی از بهترین عبادت ها به شمار می رود.

وی با بیان این که تکریم امامزادگان و پاسداشت مقام و شأن و جایگاه آنان بیش از هر چیز ابراز ارادت و عرض ادب به ساحت مقدس رسول الله(ص) است، تصریح کرد: این ها فرزندان پیامبر(ص) و امام علی (ع) و حضرت زهرا(س) هستند و احترام به فرزندان حضرت رسول(ص) احترام به خود ایشان است.

آیت الله فقیهی افزود: بی شک وجود بقاع متبرکه و مزار مطهر امامزادگان بخش مهمی از تاریخ، هویت و فرهنگ کشورمان را تشکیل می دهد و ما برای اصلاح و پالایش فرهنگی جامعه نباید از این ظرفیت بسیار عظیم و اثربخش غافل شویم.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top