قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 307536
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

برگزاری دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی ویژه مربیان امدادی در قم

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی (کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی)  ویژه مربیان امدادی در قم برگزار شد.
 به همت معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر استان، دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی ویژه مربیان امدادی برگزارشد.

محمدرضا بهرامی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم در این خصوص گفت: دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی شامل؛ (کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی) با حضور شماری از مربیان امدادی هلال احمر برگزار شد.

وی اشاره به اینکه گواهینامه پایان دوره 45 ساعته به پذیرفته شدگان این دوره اعطاء می شود، بیان کرد: این دوره تخصصی که با مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و سازمان امداد و با حضور 25 نفر از مربیان امدادی از تاریخ 26 تیرماه سال جاری آغاز شده و تا روز نخست مردادماه 98 به مدت 9 روز برگزار شد.

بهرامی با اشاره به موضوع و مباحث آموزشی این دوره افزود: وظایف امدادگران، مدیریت راه هوایی، ترومای سر و ستون فقرات
ترومای قفسه سینه، شکم و کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی، ارزیابی و تثبیت پزشکی مصدوم، تریاژ در حوادث، ترومای اسکلتی، عضلانی و اصول آتل بندیاز مباحث ارائه شده در این دوره بود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، اضافه کرد: همچنین فوریت های داخلی (سکته قلبی – سکته مغزی – کمای دیابتی – خونریزی گوارشی)؛ حمل مصدوم، آناتومی و فیزیولوژی – اسکلتی – تنفس – گردش خون، از دیگر سرفصل های ارائه شده در این دوره به شمار می رود.

یادآور می شود؛ اهمیت بازآموزی و بروزرسانی مباحث پیش بیمارستانی بویژه برای مربیانی که تدریس مباحث امدادی را بر عهده دارند، ایجاب می کند که این دوره با دعوت از اساتید مجرب استانی برگزار شود+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:
Scroll to Top