آخرین اخبار

کد خبر: 307536
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

برگزاری دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی ویژه مربیان امدادی در قم

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی (کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی)  ویژه مربیان امدادی در قم برگزار شد.
 به همت معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر استان، دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی ویژه مربیان امدادی برگزارشد.

محمدرضا بهرامی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم در این خصوص گفت: دوره اقدامات پایه پیش بیمارستانی شامل؛ (کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی) با حضور شماری از مربیان امدادی هلال احمر برگزار شد.

وی اشاره به اینکه گواهینامه پایان دوره 45 ساعته به پذیرفته شدگان این دوره اعطاء می شود، بیان کرد: این دوره تخصصی که با مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و سازمان امداد و با حضور 25 نفر از مربیان امدادی از تاریخ 26 تیرماه سال جاری آغاز شده و تا روز نخست مردادماه 98 به مدت 9 روز برگزار شد.

بهرامی با اشاره به موضوع و مباحث آموزشی این دوره افزود: وظایف امدادگران، مدیریت راه هوایی، ترومای سر و ستون فقرات
ترومای قفسه سینه، شکم و کلیات تروما، اصول ارزیابی بیماران ترومایی؛ جراحت های بافت نرم و سوختگی، ارزیابی و تثبیت پزشکی مصدوم، تریاژ در حوادث، ترومای اسکلتی، عضلانی و اصول آتل بندیاز مباحث ارائه شده در این دوره بود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، اضافه کرد: همچنین فوریت های داخلی (سکته قلبی – سکته مغزی – کمای دیابتی – خونریزی گوارشی)؛ حمل مصدوم، آناتومی و فیزیولوژی – اسکلتی – تنفس – گردش خون، از دیگر سرفصل های ارائه شده در این دوره به شمار می رود.

یادآور می شود؛ اهمیت بازآموزی و بروزرسانی مباحث پیش بیمارستانی بویژه برای مربیانی که تدریس مباحث امدادی را بر عهده دارند، ایجاب می کند که این دوره با دعوت از اساتید مجرب استانی برگزار شود+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:
Scroll to Top