قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 308080
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

انجام معاملات با قولنامه‌های عادی سبب تعارض در مالکیت شهروندان می‌شود

سخنگوی شورای شهر اسلامی قم گفت: انجام معاملات در بنگاه‌های معاملاتی با قولنامه‌های عادی سبب تعارض در مالکیت و سردرگمی شهروندان می‌شود.

حسین اسلامی با بیان اینکه انجام معاملات در بنگاه‌های معاملاتی با قولنامه‌های عادی سبب تعارض در مالکیت و سردرگمی شهروندان می‌شود، اظهار کرد: امروزه اقتضای شهرنشینی به ویژه در کلانشهرها و وجود املاک متعدد اقتضای این را دارد که مالکیت افراد توسط ادارات ثبت اسناد و املاک تشخیص داده شود.

سخنگوی شورای شهر اسلامی قم با تاکید بر اینکه اگرچه از نظر شرعی انجام معاملات هر چند به صورت شفاهی می‌تواند موجب مالکیت گردد، لکن وجود افراد سودجو خصوصاً در کلانشهرها و املاک وسیع در این حوزه‌ها امکان تشخیص مالکین را مشکل، بلکه ناممکن کرده است، خاطرنشان کرد: تشکیل پرونده‌های انتقال مال غیر و کلاهبرداری و حجم این پرونده‌ها اثبات کنده این ادعا است.

اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه اموال بسیاری از مردم توسط کلاهبرداران به لحاظ عدم اصلاح این موضوع و این روند در معرض تضییع و تفویت است، هر چند نتوان در شورای نگهبان به الزامی شدن انجام معامله توسط دفاتر اسناد رسمی صحه گذاشت اما وجود مجمع تشخیص مصلحت نظام و طرح این موضوع می‌تواند راه گشا باشد.+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top