آخرین اخبار

کد خبر: 308095
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۲۳:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

خبرنگاران، افسران عرصه جنگ نرم هستند

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی"، ظهر امروز با حضور در مراسم گرامی داشت و تجلیل از خبرنگاران حوزه امنیت و انتظامی، با اشاره به این که تهران اصلی ترین مرکز تصمیم سازی و تصمیم گیری در کشور است و باید بر برقراری امنیت در آن تاکید کرد، گفت: خبرنگاران افسران تلاشگر عرصه جنگ نرم هستند، به تمام خبرنگاران درود می‌فرستم، بهترین‌های این‌قشر در ایران در حال فعالیت هستند چرا که با باور و اعتقاد کار می‌کنند و در این عرصه دشمنان را شکست داده اند.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: مهمترین نیاز کشور امنیت است، در حال تلاش برای برقراری این امنیت در داخل مرز‌ها هستیم و این فعالیت‌ها به وسیله اصحاب رسانه در حال بازتاب دادن به جامعه است.

وی با اشاره به این مطلب که، تلاش و هماهنگی خبرنگاران و پلیس، تضمین دهنده آرامش و امنیت ذهنی در جامعه است، افزود: ارائه شفاف خدمات و اطلاع رسانی مناسب، باعث آگاهی مردم نسبت به عملکرد پلیس است.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به این که امنیت همانند خورشیدی است که بدون منت بر همه می تابد تصریح کرد: مهمترین مطلبی که باید بر آن تاکید کنیم، امنیت در پایتخت است چرا که تهران اصلی ترین مرکز تصمیم سازی و تصمیم گیری در کشور است.

وی بیان داشت: چتر امنیتی که پلیس رکن اساسی آن است، همه افراد جامعه را تحت پوشش قرار می دهد به جز قانون شکنان و مجرمان که قوانین و مقررات جامعه را زیر پا می گذارند، آنها باید از منظر قانونی با برخورد پلیس روبه رو شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، درباره فردی که نسبت به پلیس تعرض کرده بود، گفت: این فرد برای یک زن شهروند، در محدوده چهارراه ولیعصر(عج) مزاحمت ایجاد کرده بود که مامور  پلیس مستقر در محل به او تذکر داد اما این فرد به مامور پلیس حمله کرد که بلافاصله دستگیر و با حکم قضائی به اتهام اخلال در نظم عمومی روانه زندان شد.

سردار رحیمی گفت: طرح انضباط شهری با اهداف جمع آوری معتادان، بساط گستران شهری، کودکان خیابانی، (کودکان خیابانی را با کودکان کار اشتباه نگیرید چرا که این کودکان به صورت حلال در حال کار هستند) در تهران در حال اجرا است و در خیابان پیروزی، عبدل آباد، میدان‌های تجریش، انقلاب، لویزان و سایر نقاط تهران در حال اجرا شدن است و ماموران یگان امداد انجام این طرح را به عهده دارند.

رئیس پلیس پایتخت، درباره عملکرد پلیس پایتخت در ۴ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز، گفت:  2 سال قبل، سهم تهران از وقوع جرایم نسبت به کل کشور 29 درصد بود که با تلاش همکارانم در بخش های مختلف پلیس پایتخت، این میزان به ۲۱ درصد کاهش یافته است و این خیزشی بلند و بزرگ در مهار جرایم در پایتخت است.

وی همچنین تصریح کرد: در این مدت 8 تن و ۶۷ کیلوگرم موادمخدر از قاچاقچیان کشف شد که ۱۳ درصد افزایش کشف موادمخدر نسبت به مدت مشابه داشته ایم.

سردار رحیمی، در همین خصوص اظهار داشت: همکارانم در پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت موفق شده اند یک قاچاقچی بین المللی را دستگیر و 7 باند وابسته به او را نیز منهدم کنند که در همین رابطه 4 تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

بالاترین مقام انتظامی پلیس پایتخت، تصریح کرد: در حوزه سرقت از مغازه، ۱۶ درصد کاهش، در سرقت خودرو، 7درصد کاهش، سرقت موتورسیکلت 9 درصد کاهش، در حوزه سرقت های خشن و ملسحانه 3 درصد کاهش، در حوزه سرقت تحت پوشش مامور قلابی ۲۴ درصد کاهش و در مجموعه سرقت ها، 13 درصد کاهش داشته ایم.

سردار رحیمی درباره مبارزه با قاچاق سوخت، گفت: ۴۹ درصد افزایش کشف در حوزه قاچاق سوخت داشتیم و در حوزه تصادفات، تصادف منجر به فوت ۲۰ درصد، منجر به جرح، ۲۶ درصد و در کل تصادفات 21 درصد کاهش داشته ایم.

وی بیان داشت: در راستای طرح ناظر(1) اگر پیامکی به اشتباه برود، واحدی به عنوان رسیدگی به اعتراضات را در پلیس امنیت اخلاقی فعال کردیم که به اعتراضات شهروندان رسیدگی می کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، تصریح کرد: در اماکن عمومی همه باید قوانین و مقررات جاری در کشور را رعایت کنند و پلیس به عنوان نماینده مردم و مجری قانون با متخلفان برخورد قانونی می کند.

رئیس پلیس پایتخت، گفت: اولویت پلیس، رضایت‌مندی مردم است، سامانه ۱۹۷ نیز برای انتقادها، تشکرات و پیشنهادات مردم راه اندازی شده و شهروندان می توانند به وسیله این سامانه با فرماندهان ارتباط داشته باشند.

سردار رحیمی اظهار داشت: با سرعت غیرمجاز و حرکت‌های مخاطره آمیز، مخدوش کردن پلاک، بازکردن پلاک و فقدان پلاک، در معابر، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد و پس از اعمال قانون برای متخلفان، کلاس توجیهی  برگزار می شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان، خاطرنشان کرد: تلاش پلیس پایتخت بر این است که انضباط و امنیت در تهران برقرار شود و شهروندان در آرامش کامل باشند.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top