آخرین اخبار

کد خبر: 308108
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

مطالبه حوزه خبری ایجابی است - رسالت خطیر و کمک های بی دریغ رسانه تاثیر گذاری زیادی دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "کیومرث عزیزی " در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور "حمیدرضا صحراگرد" مدیر رادیو تهران و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن گرامی داشت دهه ولایت، عید سعید قربان و تبریک روز خبرنگار با اشاره به نقش تعیین کننده اصحاب رسانه و قلم در ایجاد و گسترش امنیت در جامعه تصریح کرد: نقش شما خبرنگاران در کنار مردم عزیز بسیار مهم و تاثیرگذار است و فرآیند تولید امنیت و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرایم نیاز به همراهی رسانه دارد.

وی افزود: خبرنگاران نقش مهمی در ایجاد احساس آرامش و امنیت در جامعه داشته و تلاش اقدامات آنان کمتر از کار پلیس نیست و رسالت سنگینی که خبرنگاران عهده دار هستند خیلی اثر گذار بوده و در بخشی از اوقات می شود به عنوان امنیت نرم از آن بهره برد.  

فرمانده انتظامی استان با اشاره به تاثیرگذاری حوزه فضای مجازی که علی رغم مشکلات به وجود آمده در بخش هایی باعث آگاهی دهی و بصیرت افزایی و ایجاد احساس امنیت در بین مردم شده، تصریح کرد: امروز رویکرد جامعه از شهروند خبرنگار به شهروند رسانه تغییر کرده است.

عالی ترین مقام انتظامی استان در بخش دیگر افزود: مطالبه حوزه خبری ایجابی است و رسالت خطیر و کمک های بی دریغ رسانه اعم از دیداری، شنیداری و دیجیتال تاثیرگذاری زیادی دارد به نحوی که خواسته مردم را به مسئولان منعکس کرده و همچنین انتظارات مسئولان را به مردم منتقل می کنند.

سردار عزیزی ادامه داد: حوزه خبررسانی امروز جزء مهمی از زندگی جامعه خبری است و امیدوارم با همکاری شما عزیزان بتوانیم در حل مشکلات و رسیدگی به درخواست های مردم این خطه موفق عمل کنیم.

وی در بخش دیگری با ارائه آمار عملکرد پلیس استان از ابتدای سال جاری، افزود: پلیس با آگاهی بخشی به عموم جامعه در بحث پیشگیری انتظامی شاهد افزایش 26 درصدی کشفیات در حوزه سرقت هستیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به عملکرد خوب مرکز تجمیع 110 از افزایش 204 درصدی تماس های مردمی با  110 خبر داد، افزود: بیش از 172 هزار تماس تلفنی مردم با پلیس عملیاتی شده که نشان از اعتماد مردم به پلیس است.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در حوزه مواد مخدر با افزایش 18 درصدی کشفیات مواد مخدر  به همراه کشف بیش از 3700 کیلو مواد مخدر و دستگیری 48 قاچاقچی و  1181 معتاد متجاهر که بعضا اقدام به سرقت می کردند، اقدامات شایسته ای توسط همکارانم در این خصوص صورت گرفته است.

سردار عزیزی با اشاره به اینکه در حوزه خدمات ترافیکی بیش از 10 هزار و 494 گواهینامه صادر شده است، گفت: در حوزه ترافیک و حمل و نقل با وجود 4 محور کلیدی کشور در حوزه شرق استان تهران با توجه به افزایش سفرها با فرهنگ سازی مناسب و برخورد با خودروها و موتورسیکلت های هنجارشکن با توقیف 15385 دستگاه وسایل نقلیه متخلف شاهد کاهش چالش های ترافیکی هستیم.

عالی ترین مقام انتظامی استان افزود: یکی از اولویت های ما برابر رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدابیر فرمانده گرانقدر ناجا برخورد با قاچاق کالا و باندهای سازمان یافته بود که در این راستا با کشفیات کالای های قاچاق به ارزش بیش از 497 میلیارد ریال جدیت پلیس در این حوزه بیشتر نمایان می کند.

سردار عزیزی افزود: در حوزه مشاوره با راه اندازی مرکز مشاوره آرامش، به بیش از 3340 نفر از هموطنان عزیزمان مشاوره رایگان ارائه  و بیش از 14 هزار نفر از مردم عزیز در جوامع هدف تحت آموزش همگانی پلیس قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به اینکه خداوند توفیق خدمت در دیار 15 خرداد را نصیب ما کرده است، خاطر نشان کرد: پلیس در هر حال یار و یاور مردم است و هر چه دارد در طبق اخلاص گذاشته و با تمام توان خود به جامعه خدمت می کند.

گفتنی است، در پایان این مراسم ضمن تجلیل و اهدای لوح تقدیر به خبرنگاران برگزیده، از تمامی خبرنگاران حاضر در این نشست به مناسبت روز خبرنگار تقدیر شد.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top