آخرین اخبار

کد خبر: 308114
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

نقش اساسی خبرنگاران در گسترش امنیت جامعه - کاهش 32 درصدی تصادفات فوتی در گلستان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "روح الامین قاسمی" در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تبریک عید سعید قربان و گرامی داشت یاد و خاطره شهید خبرنگار "محمود صارمی"، گفت: خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و نقش بسزایی در ارتقاء فرهنگ و آگاهی شهروندان دارند.

فرمانده انتظامی گلستان امنیت را از ارکان اساسی همه جوامع بشری دانست و اظهار داشت: پلیس برای تامین امنیت، نیاز به همکاری همه دستگاه های متولی دارد لذا خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز با عملکرد بجا و صحیح خود می توانند به گسترش احساس امنیت عمومی کمک کنند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر رفتار حکیمانه پلیس در جامعه، افزود: نیروی انتظامی خادم مردم قانون مدار بوده اما در برابر هنجارشکنان و مخلان امنیت با اقتدار ایستادگی خواهد کرد.

در ادامه این نشست، سردار قاسمی به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد پلیس استان از ابتدای سال جاری تا کنون پرداخت و گفت: با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی ماموران انتظامی استان، توفیقات خوبی در این بازه زمانی به دست آمده است.

وی با اشاره به افزایش 70 درصدی کشف کالای قاچاق از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد: قاچاق کالا یکی از موانع اصلی رونق تولید بوده و آثار مخربی بر اقتصاد کشور وارد می کند، لذا با تلاش بی وقفه ماموران بیش از 142 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در سطح استان کشف شده است.

این مقام ارشد انتظامی، مقابله با مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد را یکی دیگر از اولویت های اصلی پلیس دانست و افزود: در همین بازه زمانی بیش از 3 تن 502 کیلو انواع مواد افیونی کشف شده است که از این مقدار بیش از 2 تن و 467 کیلو تریاک، 629 کیلو حشیش و 220 کیلو مرفین بوده است.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به رشد 11 درصدی دستگیری قاچاقچیان موادمخدر گفت: پلیس گلستان با اشراف اطلاعاتی و حضور فعال در سطح استان اجازه فعالیت به سوداگران مرگ را نخواهد داد و با اینگونه افراد برابر قانون برخورد می کند.

سردار قاسمی در ادامه با بیان اینکه بیش از 3 هزار و 160 پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری فرماندهی انتظامی استان ارجاع که از این تعداد 84 درصد به مصالحه ختم شده است، اظهار داشت: مشاوره و راهنمايي يکي از بهترين راهکارها در پيشگيري از وقوع آسيب‌هاي اجتماعي است.

وي با بیان اینکه اقدامات کارشناسان مراکز مشاوره نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی به پلیس داشته است، افزود: تقويت و بهسازي نهاد خانواده و پيشگيري اجتماعي از طريق جلب اعتماد عمومي مراجعان، از مهم‌ترين اهداف تاسيس مراكز مشاوره و مددکاری در نيروي انتظامي است.

فرمانده انتظامی استان فضای مجازی را یکی از دغدغه های خانواده ها دانست و گفت: حضور در این فضا، نیاز به مراقبت و آگاهی دارد چرا که عده ای با هویت های جعلی و اهداف مجرمانه در آن حضور داشته و از غفلت شهروندان سوء استفاده می کنند.

سردار قاسمی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد با 72 درصد بیشترین فراوانی را در جرایم اینترنتی به خود اختصاص داده است تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا استان در طول سال برای ارتقاء آگاهی شهروندان در مراکز آموزشی، مساجد، اصناف و ادارات مختلف حضور یافته و آموزش های لازم را به مردم ارائه می کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تماس بیش از 260 هزار نفر از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110، گفت: از این تعداد بیش از 114 هزار تماس منجر به عملیات شده است که نشان از مشارکت بالای مردم در تامین نظم و امنیت جامعه دارد.

فرمانده انتظامی استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود، نظم ترافیکی را عامل مهمی در رضایتمندی شهروندان از پلیس دانست و گفت: با تلاش بی وقفه ماموران در حوزه درون شهری از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش تصادفات فوتی و 46 درصد کاهش تعداد متوفیان را داشته ایم.

وی افزود: در حوزه برون شهری نیز در همین بازه زمانی با اقدامات کنترلی ماموران پلیس راه استان، تعداد تصادفات فوتی 27 درصد و تعداد متوفیان 26 درصد کاهش داشته است.

سردار قاسمی با بیان اینکه در مجموع تصادفات درون و برون شهری استان شاهد کاهش 32 درصدی تصادفات منجر به فوت بوده ایم، خاطرنشان کرد: عدم رعایت حق تقدم، تجاوز به چپ و سبقت غیرمجاز از مهمترین علل حوادث رانندگی بوده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نقش موتورسواران در حوادث رانندگی، تصریح کرد: فرهنگ صحيح استفاده از موتورسيكلت، ترغيب راکبان به رعايت قانون و مقررات و استفاده از كلاه ايمني براي موتورسیکلت سواران باعث كاهش تلفات ناشي از سوانح رانندگي خواهد شد.

در ادامه این نشست، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان ضمن تبریک اعیاد ماه ذی الحجه و روز خبرنگار، تصریح کرد: اطلاع رسانی در ناجا از اهمیت بالایی برخوردار است و بر این اساس تقویت و ارتقاء تعامل با رسانه ها در صدر برنامه های اجتماعی پلیس است.

"علی بهرامی" ناجا را یک سازمان بزرگ اجتماعی با بیشترین ارتباط با مردم دانست و افزود: همراه سازی و اقناع افکار عمومی و نشر صحیح اخبار می تواند نقش بسزایی در پیشگیری از بروز شایعات و همچنین حفظ امنیت روانی جامعه داشته باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم سردار قاسمی به سوالات خبرنگاران حاضر در جلسه پاسخ و به رسم یادبود هدایایی به آنان اهداء کرد.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top