کد خبر: 308156
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

۶۰ درصد واحدهای تولیدی آذربایجان غربی نیمه فعال هستند

علی عبدلی در گفتگو با خبرنگار اقتصادآینده با بیان اینکه با اشاره به وجود ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اظهارداشت: دوهزار و ۵۰ قرارداد در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به ثبت رسیده است که هم اکنون از این تعداد بیش از یک هزار و ۳۰۰ قرارداد به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر یکی ازاولویت های مهم شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی احیای واحدهای تولیدی وصنعتی  وبازگرداندن آنها به چرخه تولید است افزود: طی دو سال گذشته ۵۷ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته  اند.

عبدلی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۰ واحد درسال جاری به چرخه تولید بازگشته اند ادامه داد: شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی در سال ۹۶ و ۹۷ در رتبه ۲۸ کشوری قرار داشته که درمقایسه  با پتانسیل های موجود استان رتبه قابل قبولی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت گرفته  در سال ۹۸، بیش از ۵۰ درصد رشد را در میان شهرک های صنعتی کشوری شاهد هستیم که رتبه دقیق استان پس از ممیزی اعلام خواهد شد.

عبدلی با بیان اینکه هم اکنون ۲۳ هزار و ۱۸۰ نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک ها و نواحی مشغول به کار هستند اظهار داشت: امسال اولویت های فعالیت این سازمان بر محورهای احیای دوباره واحدهای غیرفعال و نیمه فعال، توسعه زمین های شهرک صنعتی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی متمرکز است.

در حال حاضر ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی از ۳۵ مورد مصوب آذربایجان غربی فعال بوده که یکهزار و ۱۰۰ واحد صنعتی را در خود جای داده است.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top