آخرین اخبار

کد خبر: 308231
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

ظرفیت جهادی جوانان استفاده شود - لزوم مقابله با اخلال‌گران اقتصادی

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، حجت الاسلام رضا خدری در خطبه‌های نماز جمعه شهر چغادک با تقدیر از مبارزه بی امان قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی گفت: کار بزرگی که در قوه قضائیه شروع شده بحمدالله روز به روز مردم را امیدوارتر می‌کند.

وی افزود: مفسدان زیادی که متأسفانه سال‌های گذشته از رخنه‌های مختلف سوء استفاده کرده و نظام و مردم صبور ما را با چالش جدی مواجه کردند امروز احساس ناامنی می‌کنند و ریاست قوه قضائیه روز به روز فضا را برای دزدان گردن کلفت و غارتگران دانه درشت بیت المال ناامن‌تر می‌کند و دیروز هم ایشان در کردستان با قاطعیت و شجاعت اعلام کردند که؛ «مفسدان بدانند پایان عمر آنها فرا رسیده است».

امام جمعه چغادک ابراز داشت: مبارزه با فسادهای کلان امر بسیار مهم و حرکت عظیمی است که نظام اسلامی را استوار و مردم را امیدوار و در مقابل مشکلات مستحکم و در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب مقاوم‌تر می‌کند.

وی با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ علیه نهضت ملی ایران و سرنگونی دولت مصدق اظهار داشت: خاطره ۲۸ مرداد و دیگر جنایت‌های آمریکا و بلایی که بر سر انقلاب مشروطه آوردند، همواره باید توسط مردم و مسئولین ما مرور شود تا یادمان نرود که آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران و همیشه غیر قابل اعتماد بوده است.

تحقق عدالت و پیشرفت

رئیس حوزه علمیه استان بوشهر به پیش روز بودن روز صنعت دفاعی پرداخت و گفت: با ایمان جوانان مؤمن این مرز و بوم، صنعت دفاعی ما رشد چشمگیری داشته و دشمنان ما در موارد زیادی انگشت حیرت به دهان گرفته‌اند که ایرانیان چگونه با وجود این همه تحریم کمرشکن و مشکلات گسترده توانسته‌اند به این پیشرفت‌ها برسند.

وی پیشرفت صنعت دفاعی را ضرورت نظام اسلامی و جامعه اسلامی دانست و گفت: امروز بر اساس پیشرفت‌های دفاعی و نظامی ما توانسته‌ایم محور مقاومت را در منطقه تشکیل داده و تقویت کنیم و در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین و در یمن که با وجود امکانات کم و سختی‌ها و قحطی‌های فراوان بر اثر ظلم ظالمان آل سعود و قدرت‌های استکباری و با وجود این دشمنی‌ها این ملت مقاوم ایستادند و از انقلاب ملت ایران الگو گرفتند.

امام جمعه چغادک بر تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، تحقق عدالت و پیشرفت است که در این زمینه باید به ویژه از جوانان عزیز که مخاطب اصلی بیانیه گام دوم هستند کمک گرفته شود تا روز به روز بیشتر به سمت این هدف حرکت کنیم.

استفاده از ظرفیت جوانان

خدری با بیان اینکه خدمت‌رسانی برای تحقّق عدالت و پیشرفت باید همگانی شود افزود: بر اساس سخنان مقام معظم رهبری، کار جهادی، به معنی به کارگیری ظرفیت وجودی انسان، بر اساس ایمان است و چون ایمان و ظرفیت وجودی انسان نقطه پایانی ندارد، پس کار جهادی می‌تواند ده‌ها و صدها برابر، کیفیّت و ارتقا و گسترش یابد.

وی ادامه داد: بشر امروز فکر می‌کند اگر کاری را بدون مزد و پول انجام داد پس ضرر کرده است و این باعث شده روحیه جهادی مردم تضعیف شود در حالیکه کار برای دیگران و خدمت به خلق خدا برکت و سود بیشتری دارد، خیلی بیشتر از کاری که انسان برای مزد و حقوق انجام می‌دهد و این را کسانی بیشتر درک می‌کنند که اهل خدمت بی مزد و کار فی سبیل الله هستند.

خدری گفت: مسئولین ما باید از روحیه جهادی عظیم جوانان استفاده  کنند و زمینه را برای استفاده از این روحیه فراهم نمایند  و این چیزی است که متأسفانه در نظام ما در سالیان گذشته مورد غفلت قرار گرفته و بسیاری از مشکلات قشر جوان امروز ما به جهت همین نادیده گرفته شدن و مورد استفاده قرار نگرفتن است.

امام جمعه چغادک با اشاره به افزایش تنش بین هند و پاکستان در کشمیر و کشتار مسلمانان گفت: متأسفانه دولت هند بر اساس تعصبات نژاد پرستانه و تحت تأثیر هندوهای افراطی، امتیازهای ویژه خودمختاری منطقه جامو و کشمیر را بعد از ۷۰ سال لغو کرده و همین مسأله باعث تنش شدید در منطقه شده و هر روز عده‌ای از مسلمانان بیگناه کشته می‌شوند.

وی ادام داد: لازم است هم دولت پاکستان و هم دولت هندوستان که هر کدام ادعای مالکیت بر منطقه کشمیر دارند امیدواریم به راه عقلانیت برگردند و از تعصبات و احساسات نژادی عبور کنند و نگذارند بیگانگان به ویژه دولت روباه پیر انگلیس که دستش در این جنایات هم دیده می‌شود از این موقعیت پیش آمده برای تفرقه بین دولت‌های منطقه بهره برداری کنند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top