کد خبر: 308265
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۲
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

خطوط اتوبوسرانی قم نیاز به اصلاح و بازنگری دارد

 
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: به دلیل بالا بودن هزینه خرید و نگهداری اتوبوس، کار کردن در برخی از خطوط به‌هیچ‌عنوان صرفه اقتصادی ندارد که به همین دلیل این خطوط نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.
 
به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، امیر یزدی با اشاره به بالا رفتن قیمت اتوبوس‌های حمل‌ و نقل درون‌شهری، اظهارکرد: قیمت اتوبوس‌هایی که ده سال پیش خریداری‌شده ۱۰۰ میلیون تومان بود که قسمتی از اعتبارات آن‌ها توسط بخش دولتی تأمین می‌شد، درحالی‌که قیمت همان اتوبوس در حال حاضر به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.
 
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به تصمیم شهرداری برای خرید تعدادی اتوبوس در سال ۹۶ گفت: شهرداری قم در یک مرحله ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری کرد که اوایل سال ۹۷، این تعداد به‌صورت کامل وارد ناوگان شدند، اما به دلیل نبود برنامه‌ریزی در مورد نحوه استفاده از این تعداد اتوبوس به‌مرور این اتوبوس‌ها وارد برخی خطوط شده که دارای مشکلاتی بودند.
 
یزدی بیان کرد: به دلیل بالا بودن هزینه خرید و نگهداری اتوبوس، کار کردن در برخی از خطوط به‌ هیچ‌ عنوان صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل این خطوط نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: خط ۱۰۶، مسیر جوادالائمه(ع) به سمت دانشگاه پیام نور قم یکی از خطوطی است که به لحاظ حمل‌ و نقلی این مسیر توجیه اقتصادی ندارد.
 


+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top