کد خبر: 308318
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

کشف 120 میلیارد ریال کالای قاچاق در قم - انهدام 18 باند قاچاق مواد افیونی - مصالحه 83 درصدی پرونده های ارجاعی به دوایر مشاوره

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عبدالرضا آقاخانی" در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: پلیس قم طی 4 ماه گذشته در انجام مأموریت ها روندی رو به جلو داشته و این توفیق با کمک همه دستگاه ها، اعضای شورای تامین استان و همچنین خبرنگاران به دست آمده است.

وی با بیان این که امسال در موضوع افزایش سرقت، استان قم رتبه بیست و نهم کشور را به خود اختصاص داده و این روندی مثبت است، تاثیر تشکیل کمیسیون مبارزه با سرقت در استانداری قم و همچنین کمک دیگر دستگاه ها را در این زمینه مهم ارزیابی کرد.

فرمانده انتظامی استان قم، گفت: در 4 ماهه نخست امسال در قم، کشفیات قاچاق 73 درصد افزایش داشته و بیش از 120 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است.

وی افزود: در موضوع مبارزه با مواد مخدر در 4 ماهه گذشته، 18 باند مواد مخدر متلاشی که نسبت به سال گذشته افزایش 65درصدی کشفیات مواد افیونی را نشان می دهد، همچنین در بحث توزیع کنندگان مواد مخدر نیز با افزایش 3 درصدی دستگیری ها مواجه هستیم.

سردار آقاخانی با بیان این که رویکرد دشمن در موضوع جرایم به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده، افزود: امسال جرایم فضای مجازی در قم 600 درصد افزایش داشته و کشفیات پلیس فتا استان نیز 196 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به این که در موضوع شرارت، قدم های بزرگی در استان برداشته شده است، افزود: در مدت مذکور، شرارت 21درصد در قم کاهش داشته که از دلایل عمده آن می توان به احکام خوب دستگاه قضائی اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که دغدغه مسئولان ناهنجاری های اجتماعی است، گفت: ناهنجاری های اجتماعی طی 4 ماهه نخست سال جاری 28 درصد کاهش داشته است.

وی به آمار تصادفات جاده ای نیز اشاره کرد و افزود: در تصادفات جاده ای با کاهش 8 درصدی مواجه هستیم.

سردار آقاخانی گفت: در نزاع و درگیری های دسته جمعی و فردی شاهد کاهش 32 درصدی در سطح استان بوده و جرایم امنیتی نیز 47 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر این که موضوع عفاف و حجاب دغدغه همه مسئولان است، گفت: قرارگاه فرهنگی 19 دی در قم به ریاست آیت الله "سعیدی" نماینده ولی فقیه هر هفته تشکیل می شود که این امر بیانگر دغدغه همه مردم و مسئولان است.

وی در ادامه با اشاره به خرید و فروش ارز، تاکید کرد: باید خرید و فروش ارز، از طریق صرافی ها صورت گرفته و ما شاهد دلالان در این رابطه نباشیم.

سردار آقاخانی ادامه داد: در راستای مقابله با ناهنجاری ها پس از طرح ناظر یک، طرح ناظر 2 با موضوع اماکن و همچنین پاک سازی نقاط آلوده در دستور کار پلیس قم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این که در بحث فضای مجازی خیلی از افراد آسیب دیده اند، افزود: اینترنت شبکه نامطمئنی است، حداقل کاری که باید انجام داد، آگاهی بخشی به شهروندان است و این که کلیه معاملات بانکی شان از طریق مبادی رسمی صورت بگیرد.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: از 19 پارکینگ موتورسیکلت که در سال جاری مصوب شده بود، تاکنون 10 پارکینگ در استان دایر شده و ما از این بابت شاهد کاهش 11 درصدی سرقت موتورسیکلت بوده ایم.

سردار آقاخانی در ادامه با اشاره به آمار مصالحه دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها در قم، گفت: 6 هزار 722 پرونده به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها در قم ارجاع که خوشبختانه 83 درصد مصالحه شده، همچنین در 4 ماهه نخست امسال 35 هزار نفر توسط پلیس قم مورد آموزش همگانی قرار گرفته اند که این امر در کاهش ناهنجاری های اجتماعی تاثیر به سزایی داشته است.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top