کد خبر: 308330
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

باید اهداف و رویکرد انسان دوستانه و اثرگذاری هلال احمر را به مردم معرفی کنیم

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: باید اهداف و رویکرد انسان دوستانه و اثرگذاری هلال احمر را به خوبی به مردم معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ جلسه هماهنگی اجرای کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان قم و اجرای طرح بزرگ نذر آب ۲ در استان سیستان و بلوچستان، بخش سرباز، روستای پشامک با حضور سلیم کدخدا، فرماندار شهرستان سرباز و امام جمعه سرباز برگزار شد.

امیرحسین علیمردانی افزود: سال گذشته در مرداد ماه توفیق حضور در این استان را داشتیم و هم افزایی خوبی از مسئولان شاهد بودیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هلال احمر استان قم نیز درگیر این طرح است تا امکانات لازم را فراهم کنیم و خدمات را در 4 بخش آموزشی و فرهنگی و درمانی و حمایتی متمرکز نمائیم.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: هلال احمر دارای اهداف و اصولی چون انسانیت و بی طرفی و بی غرضی است و کاری به رنگ و نژاد و دین ندارد و مسئولیت اجتماعی مهمی بر عهده داریم.

وی بیان کرد: امسال تلاش کردیم از نیروهای فوق تخصص ریه و متخصص زنان و زایمان و اطفال و دندانپزشک و پزشک عمومی استفاده کنیم و فعالیت های فرهنگی و آموزشی را توسعه دهیم.

علیمردانی خاطرنشان کرد: 20 میلیون تومان دارو برای درمان بیماران از قم به استان سیستان و بلوچستان آورده ایم ضمن اینکه اعضای تیم اعزامی به این مناطق را، پزشکان فوق تخصص، متخصص و عمومی، روانشناسان، مشاوران مامایی و تکنسین های دارویی تشکیل داده اند.

وی گفت: بسته های فرهنگی و آموزشی طبق نیازهای منطقه تهیه شده و در روند درمان و بهداشت به بیماریهای موجود در منطقه به خصوص تب مالاریا و کم خونی و دیابت توجه شده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم افزود:با مطالعه و نگاه کارشناسی تلاش کرده ایم خدمات را توسعه دهیم،باید بهره وری لازم را در طرح ها داشته باشیم.

وی اظهار کرد: باید اهداف و رویکرد انسان دوستانه و اثرگذاری هلال احمر را به خوبی به مردم معرفی کنیم.

علیمردانی تصریح کرد: هر خانواده ای باید تبدیل به پایگاه جمعیت هلال احمر شود،اگر فرهنگ نوع دوستی توسعه یابد و بسیاری از ارزشها نهادینه می شود.

وی گفت: باید کار را به دست مردم بسپاریم و با آموزش مسائل و مشکلات را رفع کنیم قطعا مردم وقتی اثربخشی آموزش را ببینند با دل و جان با طرح مشارکت می کنند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد:مهم ترین ویژگی هلال احمر مردمی بودن است،جذب سرمایه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی در این منطقه با بلایایی چون صائقه و طوفان و ریزگرد مواجه هستیم و باید آموزش های خوبی به مردم ارائه شود.

وی افزود: قرار است با کمک خیرین 120 تانکر تامین شود و یکی از خیرین نیز در منطقه حضور پیدا کند و شرایط را از نزدیک ببیند از طرفی هماهنگی های لازم جهت توزیع 30 تن آرد در این منطقه انجام شده است.

در ادامه این نشست سلیم کدخدا، فرماندار شهرستان سرباز بیان کرد: وظیفه همه ما خدمت است جمعیت قم خدمات ارزنده ای دارد و هر بار حضور شما تجربه ای جدید در فرهنگ نودوستی و مهروزی را تزریق می کند.

وی اظهار کرد: دیدگاه مردم به هلال احمر بسیار انسانی است و جمعیت هلال احمر را دوست دارند به ویژه خدماتی که از استان قم انجام می گیرد بسیار ارزشمند است.

کدخدا عنوان کرد: من افتخار دارم در کنار شما به عنوان یک داوطلب همراه باشم نفس هلال احمر تفاوت های زیادی با فعالیت ارگان های دولتی دارد این نیروها دیدگاه جهانی و انسانی و فرادینی و جهان شمولی دارد.

وی تصریح کرد: ویژگی دوم هلال احمر امورات شفاف و سنجیده و مطالعه شده است ما با همه امکانات و تجهیزات در خدمت اجرایی شدن این طرح هستیم.

فرماندار شهرستان سرباز خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات مهم منطقه، درمان است در این جا بیماری های روده ای و عفونتی به دلیل کمبود اطلاعات از وضعیت بهداشت و شبکه آب وجود دارد.

وی گفت: بحران فقط شامل سیل و زلزله نیست و گاهی مشکلات فرهنگی و فقر و اعتیاد نیز بحرانی بزرگ محسوب می شود.

کدخدا بیان کرد: یکی از انتظارات همراهی هلال احمر در رفع مشکلات فرهنگی است همچنین ارتقای آموزش در منطقه به خصوص روستاهای آسیب پذیر و مناطق کم برخوردار از مطالبات دیگر است.

یادآور می شود، طرح ملی نذر آب ۲ از ۳۰ مرداد الی ۳ شهریور ماه سال جاری با مشارکت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم در مناطق کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان اجرایی می شود+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top