آخرین اخبار

کد خبر: 308359
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

نخستین جشنواره ملی عکس توفیق به کار خود پایان داد

به گزارش خبرگزاری اقتصادآینده  به نقل از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، مریم شعبانی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه این جشنواره که در فرهنگ‌سرای زندگی برگزار شد، افزود: حضور چشم‌گیر عکاسان در این جشنواره این امکان را فراهم کرد تا زنجان از دریچه دوربین هنرمندان، بیش از پیش شناخته شود.

وی ادامه داد: آنچه که هنرمندان در چند روز حضور خود از زنجان ثبت کرده‌اند، چیزی جز زیبایی نبوده است، به همین خاطر سعی خواهیم کرد ماحصل این تلاش‌ها برای بهرمندی بیشتر در کتابچه آثار برگزیده به چاپ برسد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان افزود: بی‌تردید برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس توفیق اتفاق فرهنگی بسیار ارزشمندی بود که باعث شد شاهد ارسال ۱۵۰۰ اثر از ابعاد مختلف شهر زنجان در حوزه معماری و چهره شهر باشیم، لذا امیدواریم برگزاری این جشنواره تداوم داشته و در سال‌های بعد نیز با قوت برگزار شود.

شعبانی زنجان را با وجود جاذبه‌های زیاد، کم‌برخوردار دانست و عنوان کرد: اطمینان دارم نگاه شما هنرمندان از دریچه دوربین می‌تواند زنجان را آنچنان که شایسته است، معرفی کند.

وی  در ادامه به جایگاه هنر عکاسی اشاره و خاطرنشان کرد: هنر عکاسی این توانایی را دارد که کتاب چندین صفحه‌ای را در زمان کوتاهی در مقابل دیدگان مخاطب متصور کند و این نیاز در جامعه امروز بیش از پیش احساس می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر زنجان نیز در ادامه این مراسم، زبان هنر را برخوردار از عاطفه و تاثیرگذاری بالا دانست و افزود: در این بین تاثیرگذاری عکس بیشتر و بالاتر است؛ چرا که واقعیت‌ها را به صورت عینی به ما نشان می‌دهد.

امامعلی دادخواه، تاثیرگذاری یک عکس را در زاویه تصویربرداری و نگرش خاص یک عکاس به مسائل دانست و یادآور شد: همه این تلاش‌ها در راستای کمک به تفکر مخاطب است که باعث ارزشمندی یک اثر می‌شود.

وی، تفاوت عکاس با یک فرد عادی را در حساسیت و اهتمام عکاس به پیرامون خود دانست و عنوان کرد: عکاس سوژه‌ها را از زاویه خاصی مورد کنکاش قرار می‌دهد که فرد عادی از آن غافل است و آنچه که باعث این تاثیرگذاری‌های می‌شود، همین تفاوت‌ها است.

دادخواه حضور بیش از ۱۵۰ عکاس حرفه‌ای ملی در این جشنواره با ثبت ۱۵۰۰ اثر را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: سعی خواهیم کرد این آثار ارزشمند در قالب نمایشگاه در پیاده‌راه سبزه‌میدان برای بهره‌مندی بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر زنجان خاطرنشان کرد: با اختصاص ردیف اعتباری خاص به جشنواره ملی عکس توفیق در بودجه سال آینده، تلاش خواهیم کرد این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

گفتنی است، در پایان نخستین جشنواره ملی عکس توفیق، نفرات برتر در دو بخش چهره شهر و معماری معرفی شدند که بر همین اساس، در بخش چهره شهر، سهیل زندآذر از رشت به مقام اول رسید، امین رحمانی از تاکستان عنوان دومی را از آن خود کرد، مریم ترابی از بوشهر در جایگاه سوم ایستاد و اقتصادآیندهان مافی‌بردبار از قزوین نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش معماری نخستین جشنواره ملی عکس توفیق نیز جابر غلامی از اراک عنوان نخست این بخش را به خود اختصاص داد، مجید حجتی از اصفهان رتبه دوم را کسب کرد، مهدی سپهری از زنجان به مقام سومی رسید و کیوان جعفری از ساری به همراه اقتصادآیندهداد واحدیوسف‌آبادی از تبریز به طور مشترک شایسته تقدیر شناخته شدند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top