قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 308428
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۳۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی است

هادی کریمی اصل روز پنجشنبه در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: به لطف توجه و عنایت‌های ویژه رهبر معظم انقلاب و همچنین پیرو ابلاغیه شورای برنامه‌ریزی و توسعه، مواجه با آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های روز جامعه است. 

وی با اشاره به گروه کاری آسیب‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از سه گروه کاری زیرمجموعه این کارگروه و مصوب استان بر اساس سند تحول اجتماعی گفت: طلاق، اعتیاد، خشونت خانگی،  کودکان کار و خیابان، دختران فراری و آسیب‌های فضای مجازی و آسیب‌های نوپدید که هر یک با یکدیگر رابطه علت و معلولی دارند، از اولویت‌های این گروه کاری طبق نظر اعضای آن است.

وی با برشمردن برخی از وظایف این گروه کاری خاطرنشان کرد: تسهیل و بسترسازی برای تصمیم‌های کارگروه اجتماعی فرهنگی، بررسی و ارائه راهکارهای شناسایی و نیازسنجی آسیب‌های اجتماعی، اولویت‌بندی آسیب‌ها، تدوین طرح نامه کاربردی اجرایی با همکاری اعضا برای ارائه طرح‌های کاربردی پیشنهادی بررسی می‌شود و ارائه راهکارهای جلب مشارکت بخش غیردولتی بخشی از این وظایف به شمار می‌آید.

سرپرست بهزیستی قم افزود: بررسی و ارائه سازوکارهای نحوه هزینه کرد اعتبارات در حوزه آسیب‌ها و طرح‌های مرتبط بانشاط و شادی اجتماعی و مهارت‌های زندگی، ارائه راهکارهای ارتقاء سلامت اجتماعی و مثبت نگری در این زمینه، بررسی سازوکارهای تحکیم و حمایت از نهاد خانواده و بررسی و ارائه راهکارهای توانمندسازی زنان و دختران در معرض یا آسیب‌دیده اجتماعی و بررسی مسائل و مشکل‌ها و نیازهای جوانان از قبیل اوقات فراغت از دیگر وظایف است.

 کریمی اصل گفت: تاکنون دو جلسه این گروه کاری تشکیل‌شده و طی آن موضوع‌های مختلفی از قبیل معرفی نمایندگان تام‌الاختیار هر دستگاه، ارسال اولویت‌های آسیب‌های اجتماعی طبق نظر هر دستگاه، ارسال طرح‌ها و پیشنهادهای کاربردی به اعضای کارگروه در خصوص آسیب‌های اجتماعی و تقدیر از دستگاه‌های فعال در گروه کاری با تایید دبیرخانه و توسط استانداری در پایان سال و همچنین ضرورت حضور منظم اعضا در جلسه‌ها بررسی و تصویب‌شده است.

زنان و خانواده متعالی، آسیب‌های اجتماعی، سلامت و امنیت غذایی ازجمله گروه‌های کاری سه‌گانه در زیرمجموعه کارگروه اجتماعی و فرهنگی  زنان و سلامت خانواده استان می‌باشد.
۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top