کد خبر: 308764
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۰۴:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

ساماندهی معتادان متجاهر و اقدامات پیشگیرانه، چشم انداز ستاد مبارزه با مواد مخدر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس  ، سردار "اسکندر مومنی" در دیدار با نماینده ولی فقیه در  استان و امام جمعه کرمان بیان کرد: ساماندهی معتادان متجاهر نیاز به تامین زیرساخت های لازم دارد که در این رابطه ظرفیت های خوبی در کشور ایجاد شده است و با وجود این ظرفیت ها، مکان های لازم برای نگهداری و ساماندهی این افراد تامین می شود.

وی افزود: اولویت کوتاه مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر، مبتنی بر ساماندهی معتادان متجاهر است زیرا وجود این افراد در سطح جامعه جلوه نامناسبی به شهرها داده، احساس امنیت را خدشه دار می کند و مشکلات زیادی را نیز به دنبال دارد.

سردار مومنی خاطرنشان کرد: موضوع مواد مخدر و اعتیاد جزء 5 آسیبی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به صورت هر 6 ماه یکبار جلساتی را در رابطه با آن برگزار کرده و اهتمام ویژه ای برای حل آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد دارند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به این مطلب که بسیاری از درگیری ها، سرقت ها، بیماری های عفونی و ... ریشه در مواد مخدر دارد، تاکید کرد: درمان، مقابله، پیشگیری و صیانت اجتماعی از حوزه های کاری عمده در حوزه مواد مخدر است.

سردار مومنی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود در استان کرمان، کمبود مکان برای نگهداری معتادان متجاهر بود که در بازدید از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی کرمان، سعی می شود در قالب یک توافق نامه سه جانبه روند احداث این مجموعه تسریع شود.

وی ادامه داد: اولویت دوم ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه فرهنگی و پیشگیری است زیرا بیش از 30 درصد معتادان به اصرار هم سن و سال های خود به اعتیاد دچار شده اند و بیش از 30 درصد نیز فکر نمی کرده اند که معتاد می شوند و تصور می کردند می توانند برگردند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: در راستای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد تمامی نهادهای فرهنگی از جمله حوزه های علمیه، آموزش و پرورش و ... باید همکاری لازم را داشته باشند تا در حوزه فرهنگی و پیشگیری اقدامات مناسب و اثرگذار انجام شود و با تقویت معنویت و مهارت نه گفتن و .... شاهد کاهش اعتیاد در جامعه باشیم.#


 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top