کد خبر: 308825
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۲۰:۳۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

مواعظ پدرانه حجت الاسلام تهامی در خیل عاشورائیان زندان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قم ،حجت الاسلام سید علی تهامی مدیرکل زندانهای استان با حضوردرمجتمع فرهنگی زندان قم درجمع عزاداران حسینی فرارسیدن محرم الحرام ۱۴۴۱ هـ.ق ، ماه ماتم آل الله را تسلیت با اشاره به اهمیت برپایی چنین مجالسی جهت تعظیم شعائردینی وتحکیم فرهنگ عاشورا افزود: حضوردرهمچین ضیافتی نگاه حق را می طلبد. خوشا به سعادتتان که مورد توجه حقید زیرا کسی که درمسجد ،حسینیه ، هیئت و مجلس اهل البیت (ع) است وهمیشه مشغول طاعت خداوند و در مهمانی و پذیرایی حضرت حق و در هرلحظه مشغول انجام وظایف معقول زندگی خود است در ضیافت الهی بسر می برد.

تهامی بیان داشتند پذیرایی خداوند پر کردن شکم نیست هرکه مهمان حضرت حق شود کم کم از خوردن وآشامیدن می افتدهمه هواسش به اومیرود و علم محبت او را سیرو سیراب میکند . بدانیدتاهوس در سینه است ایمان تحرک ندارد ، اگر دهانت را کنترل کردی دروازه ایمان برجانت گشوده می شود. وی تأکیدکرد توفیق حضور در مراسمات حسینی را مغتنم بشمرید وجهت رسیدن به حوائج معقول باب الحسین را دق الباب کنید . مفتخریم که عشق به حسین (ع) در کودکی به ماها تزریق و کاممان به تربت مطهرش باز شده ، تربتی که درفضیلت وبرکات آثارش بی مانند است زیرا خاک کربلا قطعه ای از بهشت است که خداوند قادر متعال  به واسطه قدردانی از یک فداکاردر راه دین که تمام هستی خود را فدا کرده و درآن خاک برکت وفضیلت وشفا قرار داده است نه تنها تربتش پر برکته بلکه حضرت حق به زائر حسین(ع) نگاه متفاوت دارد.

وی بابیان اینکه روز عرفه روز دعا ومسألت از خداوند متعال است و خداوند در های مغفرت ورحمت خود را در این روز به روی بندگان باز میکند.

یکی از اعمالی که در این روز وارد شده است زیارت امام حسین(ع) است. بطوری که در روایت وارد شده است خداوند در این روز اول به زوار امام حسین(ع) نگاه می کند سپس به کسی که در صحرای عرفات است.

امام صادق(ع) می فرماید: کسی که در روز عرفه مزار حضرت حسین ابن علی(ع) را زیارت کند خداوند متعال ثواب هزار هزار حج که با حضرت قائم(عج) بجای آورند برای وی منظور می کند.

خداوند بر خودش قرارداده کسی را که در روز پر برکت عرفه در سرزمین کربلا زائر سیدالشهدا(ع) باشد، پیش از کسی که در صحرای عرفات باشد مورد عنایت خود قرار داده. چرا که اگر بیت الله معظم و مجلل بوده و خداوند متعال آن را به خود منصوب کرده، امام حسین(ع) نیز ثارالله و عبدالله است. و کعبه مطاف تمامی انبیاء از زمان حضرت آدم بوده، در روایات آمده هیچ پیامبری نبود مگر آنکه زیارت کرده است سرزمین کربلا را و وجود آن حضرت باطن بیت الله است و اشرف کعبه .

 


شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top