قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 308887
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۹:۰۰

نگاهی به امیدوارکننده‌ترین آیات قرآن کریم

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی» در دومین شب محرم‌الحرام سال جاری در مراسم عزاداری هیئت رزمندگان اسلام، ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام سوگواری امام حسین(ع) اظهار کرد: یکی از افرادی که در مسیر کاروان امام حسین (ع) با امام(ع) دیدار کرد، در گفت‌وگویی که با امام(ع) داشت، به ایشان عرض کرد: یا اماما، مردم کوفه قلب‌هایشان با شما، ولی شمشیرهایشان علیه شماست!

وی افزود: خیلی از افراد به امام حسین(ع) خبر رساندند که مردم کوفه با امام حسین(ع) همراه نیستند، ولی امام حسین(ع) در پی هدفی دیگر بودند و آن، از بین بردن مشروعیت حکومت یزید و تسلیم نشدن در برابر ظلم بود.

استاد حوزه علیه اضافه کرد: حکومتی که یزید پیش می‌برد، سلطنتی بود، گر چه مشروعیت حکومت از همان سقیفه زیر سؤال بود، ولی یزید بدعت‌گذاری عظیمی در این راه گذاشت تا جایی که عایشه هم با حکومت یزید مخالفت داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی اذعان کرد: خداوند در قرآن فرموده است گاهی کار به جایی می‌رسد که انبیا هم به مرز ناامیدی می‌رسند و به خود می‌گویند کار دیگر تمام شد، ولی ناگهان خداوند راه نجاتی می‌فرستد، مانند حضرت یونس(ع) که در شکم ماهی زیر دریا اسیر شده بود، ولی نجات پیدا کرد.

وی ادامه داد: واژه  «نَجَّینا» در قرآن چندین مرتبه تکرار شده است. این یعنی در نومیدی بسی امید است. انسان نباید هیچ گاه از راه‌های نجات خداوند ناامید شود، زیرا ناامیدی گناهی بزرگ است و انسان را از پای درمی‌آورد.

عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی عنوان کرد: امیدوارکننده‌ترین آیات در قرآن، 32 آیه است که به سه مورد آن اشاره می‌کنم و نخستین آن، آیه 53 سوره زمر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی بیان کرد: عده‌ای دیگر آیه 114 سوره هود را امیدوارکننده‌ترین آیه قرآن می‌دانند و عده‌ای نیز آیه 6 سوره رعد را امیدوارکننده‌ترین آیه قرآن برمی‌شمرند.

عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی تصریح کرد: امام صادق(ع) فرمودند: اگر خواستید از کسی قسم اقرار بگیرید تا حقانیت مسئله‌ای ثابت شود، بگویید این گونه بگوید تا در صورت دروغ گفتن، زود به عقوبت دروغ گفتارش دچار شود؛ اگر حقیقت را نگویم، خداوند حول و قوه خود را از من بردارد و من را به حول و قوه خودم واگذارد؛ در این صورت، اگر فرد دروغ بگوید، خداوند او را خیلی زود عقوبت می‌کند.

وی ایجاد انگیزه را یکی از مهم‌ترین آثار امیدواری در زندگی دانست و گفت: افزایش تلاش و کوشش در کارها، از دیگر نتایج امیدواری در زندگی است. امید داشتن به پیروزی ایران، هشت سال مقاومت در جنگ تحمیلی در پی داشت و ایران را در این نبرد هشت ساله پیروز میدان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی اضافه کرد: استقامت داشتن و سهولت‌بخشی و همچنین سلامت روح و روان، از دیگر نتایج امیدواری در زندگی است. پس بر شما باد به داشتن امیدواری در زندگی.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top