کد خبر: 308897
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۴۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

گام سوم کاهش تعهدات برجام اقدامی شایسته توسط دولتمردان ایران است

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه روز گذشته از سوی دولتمردان بحث گام سوم کاهش تعهدات برجام از سوی ایران مطرح شد، اظهار داشت: حق مسلم و طبیعی ایران است که در مقابل بد عهدی طرف‌های مذاکره، یک طرفه به انجام تعهدات تن در ندهد.

وی افزود: اگر توافقی صورت گرفته و مذاکره‌ای انجام شده، دو طرفه بوده و هر دو طرف باید به تعهدات خود عمل کنند نه اینکه انتظار داشته باشند ایران یک طرفه به تعهداتش پای‌بند باشد.

امام جمعه یزد، گام سوم کاهش تعهدات برجام توسط ایران را اقدامی درست و شجاعانه توسط مسئولان و دولتمردان دانست و بیان کرد: پیشرفت کشور ما نباید قربانی بدعهدی دیگران شود.

ناصری خاطرنشان کرد: اگر مروری بر تاریخ انقلاب اسلامی داشته باشیم، خواهیم دید که آمریکا و اروپا به هیچکدام از برنامه‌ها و قول‌های خود در قبال ایران پای‌بند نبوده‌اند و اکنون نیز قرار نیست به تعهدات خود پای‌بند باشند و تنها به دنبال فرصت سوزی هستند.

وی ادامه داد: به جای دل بستن به غرب و اروپا باید به توان و ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از همراهی مردم و جوانان مؤمن و انقلابی همراه با ایستادگی در مقابل کفر جهانی تکیه کرد.

امام جمعه یزد تاکید کرد: ایران اسلامی با استفاده از جوانان فداکار و دانش‌بومی به حدی رسیده که قادر به ساخت موشک است و به طور قطع در سایر نیازها می‌تواند به خودکفایی برسد.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران ایشان افزود: فلسفه قیام عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و امروز همگان باید در جامعه اسلامی برای تحقق این فرایض تلاش کنند.

وی بر رعایت حرمت و شأن اهل‌بیت (ع) در عزاداری‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: یزد الگویی در برگزاری عزاداری‌های اصیل است و نباید اجازه دهیم اقدام ناشایستی یا محتوا و برنامه نامناسبی این اصالت را خدشه‌دار کند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top