کد خبر: 309025
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۴۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

۵۰ کیلومتر به طول باندهای دوم خراسان جنوبی اضافه می شود

مهدی جعفری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآینده اظهار داشت: یکی از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی افزایش طول باندهای دوم است.

وی با بیان اینکه در خصوص باند دوم و بزرگراه‌ها از متوسط کشوری ۱۰ درصد عقب تر هستیم، بیان کرد: از ۱۷ هزار کیلومتر راه در استان تاکنون ۱۱ هزار کیلومتر راه آسفالته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی سال ۹۳ تا ۹۸ بالغ بر ۳۴۲ کیلومتر باند دوم به بهره برداری رسانیدم، عنوان داشت: در حال حاضر نیز برای ساخت باند دوم بالغ بر هزار و ۶۰۰ کیلومتر در برنامه تعریف شده است.

جعفری با بیان اینکه در حال حاضر نیز ۵۹ کیلومتر باند دوم آسفالته شده داریم که یک لایه آسفالت انجام و باید لایه دوم آسفالت و ایمنی سازی شود، افزود: علاوه بر این هم اکنون ۱۰۴ کیلومتر دیگر نیز آماده آسفالته داریم.

۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در دست اجرا

وی اضافه کرد: می‌توانیم این قول را به مردم بدهیم که علاوه بر ۱۲۴ کیلومتر که در ابتدای سال به بهره برداری رسانیدم در سال جاری ۵۰ کیلومتر راه دوم تحویل مردم دهیم.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در حال حاضر طول باندهای دوم استان بالغ بر ۶۱۴ کیلومتر است.

جعفری همچنین از بهره مندی ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان از راه آسفالته خبر داد و گفت: هم اکنون از ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان ۸۳۲ روستا دارای راه آسفالته هستند.

وی ادامه داد: از ۸۶ روستای باقی مانده نیز ۴۲ روستا در حال اجرا هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در دست اجرا داریم، افزود: باید ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی بسازیم که کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار از باند دوم برخوردار شوند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top