قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 309255
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۱۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

ضرورت استفاده از ظرفیت های معدنی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز چهارشنبه در جلسه ای با مدیران طرح تولید آلومینا از نفلین‌ سینیت سراب گفت: این طرح یکی از اولویت های مسئولان استانی است و باید هرچه سریعتر عملیات اجرایی آن انجام شود.

وی با بیان اینکه سرمایه مورد نیاز برای اجرای این طرح ۶۰۰ میلیون یورو است، ادامه داد: اجرای طرح باید با سرعت بیشتر انجام شود. این طرح از هر جهت، یک طرح اقتصادی و راهبردی است.

وی با تاکید بر اینکه طرح تولید آلومینا از نفلین‌ سینیت سراب پروژه ای مهم و اقتصادی است، افزود: این طرح برای همیشه چهره منطقه را از نظر رونق اقتصادی، اشتغال و توسعه صنعتی دگرگون می کند.

پورمحمدی با بیان اینکه سال گذشته قرارداد اجرای این طرح در حضور رئیس مجلس امضا شد، گفت: زیرساخت‌های اجرای این طرح از قبیل تاسیسات آب، برق و گاز نیز آماده است.

وی با تاکید بر اینکه وزیر صنعت نظر کاملا مثبتی نسبت به این طرح بزرگ دارد، اظهار داشت: مسائل زیست‌محیطی و استفاده از فناوری‌های روز دنیا در این طرح رعایت خواهد شد. با توجه به مصوبه هیأت وزیران و موافقت شخص رئیس جمهور، هیچ مانعی برای اجرای این طرح وجود ندارد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۳ تا ۵ میلیارد تن ذخایر کشف شده نفلین‌سینیت در سراب وجود دارد، گفت: با وجود اینکه تاکنون چندین بار برای استخراج این ذخایر و اجرای طرح تولید آلومینا اقدام شده است اما با گذشت سال‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است.+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top