کد خبر: 309517
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۲۲:۵۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

هشدار یک مقام روس در مورد خطر فروپاشی برجام

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: احتمال فروپاشی برجام در آینده نزدیک دور از ذهن نیست هر چند که چنین احتمالی (فسخ برجام) به نفع هیچ کشوری از جمله آمریکا که از این توافق خارج شد و آن را نقض کرد، نیست.

به گزارش جماران؛ نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با بیان اینکه اقدامات ایران در خصوص توافق هسته‌ای موسوم به برجام قابل درک و انتظار بود، اعلام کرد: در ماه‌های آینده وضعیت پیرامون برجام باید تغییر کند اما هنوز نمی‌دانیم که تغییرات آتی در جهت مثبت یا منفی خواهد بود.

به نقل از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، میخائیل اولیانوف روز جمعه با بیان این مطلب افزود: احتمال فروپاشی برجام در آینده نزدیک دور از ذهن نیست هر چند که چنین احتمالی (فسخ برجام) به نفع هیچ کشوری از جمله آمریکا که از این توافق خارج شد و آن را نقض کرد، نیست.

وی افزود: روسیه به نوبه خود به کاهش تعهدات داوطلبانه ایران در برجام بدون شور و اشتیاق اما با درک آن می‌نگرد.

یادآور می‌شود که ایران پس از خروج آمریکا از برجام و اقدامات واشنگتن علیه همکاری‌های بین‌المللی با تهران و عهدشکنی و اهمال اتحادیه اروپا در انجام تعهدات خود در چارچوب برجام، سه گام خود را به اجرا گذاشت.

روسیه به تازگی گام سوم تهران را سیگنالی قوی به طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای برای بازگشت توازن به این توافق خوانده بود.

نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که گام جدید و چهارم ایران همانطور که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌اند در ماه نوامبر خواهد بود.  

وی تصریح کرد: غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران مفاد پیمان منع تسلیحات هسته‌ای را نقض نمی‌کند و حق این کشور است. علاوه بر این، اقدام ایران تحت کنترل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top