آخرین اخبار

کد خبر: 309683
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

الزام اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قبل از چاپ آگهي هاي پيش فروش ساختمان

الزام اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قبل از چاپ آگهي هاي پيش فروش ساختمان

صبوری تاكيد كرد؛

الزام اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی استان قبل از چاپ آگهي هاي پيش فروش ساختمان

تاریخ انتشار: 1398/07/10|   بازدید: 2 |  
print

مديركل راه و شهرسازي استان قم بر لزوم اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازي قبل از انتشار آگهي‌ هاي پيش فروش ساختمان توسط كليه صادر كنندگان آگهي ‌هاي پيش فروش ساختمان تاكيد كرد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي استان قم، حسن صبوری با بيان اين مطلب گفت: در راستای رعایت ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان و مفاد ۵ و ۹ قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکت های تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، ضرورت اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازي استان قم  و خودداری از هرگونه تبلیغات برای پروژه های فاقد مجوز از این مرجع، ضروري مي باشد.

وي افزود: وفق ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان مصوب 12/10/1389 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی آن و دستورالعمل ماده ۱9 آیین نامه مذکور و همچنين ماده ۱۸ آيين نامه اجرايي قانون منع فروش و واگذاري اراضي فاقد كاربري مسكوني براي امر مسكن به شركت هاي تعاوني مسكن و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي، اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازي استان قم برای هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هرطریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه های اطلاع رسانی و سایر رسانه های گروهی و نصب در اماکن و... ضروری می باشد. لذا با توجه به مفاد فوق الاشاره و اطلاع رساني هاي قبلي و از آنجایی که بعضأ پروژه هایی بدون اخذ مجوز های قانونی به تبلیغات خود ادامه داده و باعث ایجاد تبعات منفی حقوقی و پیامدهای جدی برای خریداران می شود و مراجع قانونی ذیربط را نیز در مقابل عمل انجام شده قرار می دهد؛ لازم است برای جلوگیری از تسری موضوع و پیشگیری از وقوع تخلف، در راستای رعایت مفاد قانونی مذکور، هرگونه درج آگهی رسمی مبنی بر پیش فروش ساختمان ها، پس از اخذ مجوز از این اداره کل در رسانه های جمعی منتشر گردد.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top