آخرین اخبار

کد خبر: 309784
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۲۰:۴۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

برخورد مقتدرانه پلیس با اشرار و برهم زنندگان فضای عمومی جامعه - امنیت مردم، خط قرمز پلیس است

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در برنامه تلویزیونی " بدون تعارف" با بیان اینکه در تمام دنیا شاخصی برای تعداد نفرات پلیس وجود دارد، اظهار کرد: در برخی از کشورها تعریف شده که برای هر هزار نفر پنج تا هشت پلیس وجود داشته باشد اما در کشورما این رقم کمتر از سه پلیس است البته سعی کردیم با تجهیزات و امکانات این خلأ را پر کنیم اما در تهیه تجهیزات نیز کمبود داریم و با مطلوب مورد نظر فاصله وجود دارد.

وی با بیان اینکه کمک به پلیس، کمک به نظم، آرامش و آسایش بیشتر مردم است، گفت: اکثر همکاران بنده کمتر از چهار و پنج میلیون تومان حقوق می‌‌گیرند؛ تمام سعی بنده این است که در معیشت کارکنان گشایشی ایجاد شود،در این سه سال بخشی از کسری حقوق را جبران کردیم البته این رقم به ‌نسبت سایر ارگانها زیاد نیست و بنده با دیدن فیش حقوقی همکاران شرمنده می‌شوم و مایل هستم طبق ضوابط آن را تغییر دهم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در 6 ماه نخست امسال 16 میلیون و 971 هزار و 609 تماس با پلیس 110 برقرار شده، تصریح کرد: از این تعداد تماس ها 9 میلیون و 844 هزار و 425 آن عملیاتی شده است.

اشتری درباره تأخیر پلیس 110 در رسیدن به مأموریت ها،متذکر شد: این را قبول داریم که در برخی مواقع این اتفاق روی می‌دهد و بنا داریم کمتر از 10 دقیقه مأموران سر صحنه حاضر شوند، در برخی اوقات به‌دلیل ترافیک و کمبود تعداد گشتی ها، مأموران دیرتر در سر صحنه حاضر می‌شوند که سعی داریم هر سال این زمان کمتر شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: نیروی انتظامی طبق نظرسنجی‌های چند دستگاه معتبر کشور، به‌جهت اعتماد مردم به ارگانها و دستگاه‌ها، رتبه دوم را کسب کرده اما گلایه‌‌هایی نیز وجود دارد که آنها را قبول داریم؛ بگومگو بین پلیس و مردم کمتر از گذشته شده اما آن‌قدر در فضای مجازی به آن می‌پردازند که مخاطبان این فضا تصور می‌کنند پلیس هر روز با مردم درگیر می‌شود اما واقعاً این‌گونه نیست.

وی با اشاره به تقطیع برخی فیلم های منتشرشده در فضای مجازی برای بد جلوه دادن چهره، پلیس یادآورشد: به‌طور مثال در برخی فیلم ها فقط زمان بروز درگیری را به نمایش می‌گذارند که ما ده‌ها مورد را بررسی کردیم و دیدیم مأمور ما وظیفه خود را انجام داده است.

سردار اشتری ادامه داد: به‌طور مثال یکی دو سال پیش مأمور خانم پلیس به خانمی که حجابش را رعایت نکرده بود تذکر داد آن خانم به صورت مأمور ما ضربه زد اما این قسمت فیلم را نشان ندادند، پس از بررسی کامل این ماجرا و فیلم آن دیدیم مأمور ما مؤدبانه به آن خانم تذکر داده است.

فرمانده ناجا یادآور شد: برخی در پی این هستند به اقتدار پلیس خدشه وارد شود، در تجمعات چندروزه سال 96 برخی مراکز داخل کشورمی‌گفتند چرا پلیس برخوردی نمی‌کند البته در برخورد با اشرار مقتدرانه برخورد می‌کنیم، به‌طور مثال فیلمی چند وقت گذشته منتشر شد که قمه‌‌کشی شروری را برای پلیس نشان می‌داد اما دست آن شخص قلم شد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور، امنیت مردم را خط قرمز دانست و گفت: به هیچ عنوان کسی حق ندارد فضای عمومی را ناامن کند و حتماً با این افراد برخورد می‌کنیم.

وی درباره اینکه برخی از اوقات دیده می‌شود که افراد معروف و چهره توقع دارند پلیس با آنها برخورد نکند نیز اظهار کرد: از تمام این افراد شکایت کردیم و تمام آنها بدون استثنا از پلیس عذرخواهی کردند، به‌طور مثال پلیس به فرد مشهوری گفت "چرا با سرعت بالا رانندگی می‌کنی؟"، که آن شخص با مأمور ما درگیر شد و گفت "می‌دانی من چه‌کسی هستم؟"، اما تمام این اشخاص از پلیس عذرخواهی کردند.

فرمانده نیروی انتظامی، شیرین‌ترین خاطره دوران مسئولیتش را نجات دختر بچه‌ای که از یک خانواده‌ به گروگان گرفته شده بود، عنوان کرد و گفت: ماموران پلیس با کار فشرده اطلاعاتی که کردند، دختربچه را سالم به مادرش تحویل دادند و با دیدن آن صحنه خستگی ماه‌ها تلاش از بدن ما رفت.

وی در بخش دیگر از سخنانش در پاسخ به اعتراض شهروندی در مورد حضور سگ‌ها در پارک گفت: پلیس برنامه‌هایی دارد که ان‌شاءالله از این موارد جلوگیری می کند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور همچنین در مورد اعتراض رانندگان تاکسی‌های اینترنتی که به خاطر افتادن روسری مسافر خانم تذکر دریافت کرده بودند، گفت: اول اینکه راننده اگر این موارد را ببیند باید تذکر بدهد اما اگر متوجه نشد، همین که به پلیس بگوید متوجه نشده، ما گفته‌ایم این حرف کرده  و حال رانندگان عزیز را رعایت کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

فرمانده نیروی انتظامی از همکارانش در مجموعه پلیس تشکر کرد و گفت: ماموران ما  از جان و آبرو و زندگی خودشان برای امنیت مردم می‌گذرند، از خانواده همکارانم تشکر می‌کنم چراکه نقش موثری در پیشرفت همکارانم دارند.

سردار اشتری ضمن قدردانی از خانواده شهدای ناجا، گفت: در ماه چند نفر شهید می‌شوند که خیلی از آنها متولد دهه هفتاد هستند و امروز دفاع از وطن و امنیت آن را بر عهده گرفته‌اند؛ همچنین از هدایت‌‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) صمیمانه تشکر می‌کنم؛ معظم له همیشه دغدغه امنیت و آرامش مردم را دارند و این امر را به ما توصیه می کنند.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top