قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 310009
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

شهروندان قمی هر گونه تخلفات ساختمانی را گزارش دهند.

شهروندان قمی هر گونه تخلفات ساختمانی را گزارش دهند.

صبوری اعلام کرد:

شهروندان قمی هر گونه تخلفات ساختمانی را گزارش دهند.

تاریخ انتشار: 1398/07/21|   بازدید: 1 |  
print

مدیر كل راه و شهرسازی استان قم گفت: مردم مي‌توانند هرگونه شكايت از اجرا نشدن مقررات ملي ساختمان و تخلفات ساختمانی را از طريق سامانه كشوري نظارت عاليه ماده ۳۵ گزارش دهند.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي استان قم، حسن صبوری با بيان اين مطلب گفت: سامانه كشوري نظارت عاليه ماده ۳۵ به نشانی (https://snam.mrud.irراه اندازي شده است كه در اين سامانه بخشي به عنوان ثبت شكايات مردمي ايجاد گرديده كه شاكيان اعم از مالك، مهندس و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي مي توانند با ورود به سامانه مذكور اقدام به ارسال مستندات و موارد مرتبط با عدم رعايت مقررات ملي ساختمان در پروژه هاي مشمول قانون نظام مهندسي را به اداره كل راه و شهرسازي استان ها گزارش نمايند.

وی افزود: شکایت ثبت شده مستقیما بر روی کارتابل معاون شهرسازی و معماری و رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان و مسئول نظارت عالیه اداره کل راه و شهرسازی قم قابل رویت بوده و مورد پیگیری قرار می گیرد و در اسرع وقت به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

صبوری ادامه داد: متقاضی نیز می تواند از طریق سامانه مذکور شکایت خود را پیگیری نموده و تمام مراحل ذکر شده توسط کارشناس محترم دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی کنترل و پیگیری می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۳۵، مسئوليت نظارت عاليه بر اجراي ضوابط و مقررات شهرسازي و مقررات ملي ساختمان در طراحي و اجراي تمامي ساختمانها و طرح هاي شهرسازي و عمراني شهري كه اجراي ضوابط و مقررات مزبور در مورد آنها الزامي است؛ بر عهده وزارت راه و شهرسازي خواهد بود و در صورتي كه در حين بازديدها به تخلفي برخورد نمايد، با ذكر دلايل و مستندات دستور اصلاح يا جلوگيري از ادامه كار را به مهندس مسئول نظارت و مرجع صدور پروانه ساختماني ذيربط ابلاغ نمايد و تا رفع تخلف، موضوع قابل پيگيري است. در اجراي اين وظيفه كليه مراجع ذيربط موظف به همكاري مي باشند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top