آخرین اخبار

کد خبر: 310015
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

بايد از ورود و توزيع تجهيزات ايمني و بهداشت كار غيراستاندارد به كشور جلوگيري شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، "حاتم شاکرمی "در بازدید از پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات ایمنی، بهداشت محیط کار و آتش نشان با اشاره به پیشرفت های خوب  در ساخت و تولید تجهیزات ایمنی و حفاظت فنی در کشور افزود : برای رقابت با محصولات خارجی باید نخست استانداردهای معتبری برای تولید و ساخت این قبیل محصولات در کشور فراهم شود .

رییس شورای عالی حفاظت فنی با تاکید بر این موضوع اضافه کرد :  ایمنی و جان کارگران وابسته به تجهیزات ایمنی استاندارد است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توسعه فضای کسب و کاردر این بخش حمایت می کند.

شاکرمی، با تاکید بر اهمیت تجهیزات استاندارد در پیشگیری از حوادث ناشی از کار در خصوص ارتقای شاخص های ایمنی و حفاظت فنی گفت:  نخست باید شرایط ایمن در محیط کار را به نحوی فراهم آورد که پتانسیل ایجاد حادثه به حداقل برسد و سپس با اقدامات کنترلی بر تامین ایمنی محیط کار نظارت کرد.

وی افزود: وسایل و تجهیزات کار استاندارد به عنوان رکن ارتقای ایمنی کار محسوب می شود و این موضوع با رویکرد بهره مندی از تکنولوژی ایمن بسیار با اهمیت است و باید به آن توجه ویژه داشت.

گفتنی است در این بازدید ،  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از چند محصول ایمنی در حوزه سیستم های اعلام و اطفای حریق که برای نخستین بار در کشور ساخته و عرضه شده است رونمایی کرد .

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top