کد خبر: 310117
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

معاون فرهنگي ، اجتماعي وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي خبر داد : برنامه ريزي براي راه اندازي استارت آپ هاي فرهنگي، اجتماعي، ورزشي، گردشگري سلامت و سلامت روان

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، " ابراهیم صادقی فر " با اعلام این خبر اظهار کرد: توسعه هر کشوری از «ذهن» شروع می شود و بُن مایه ذهن انسان ها اقتصادی نیست. بستر تقویت ذهن، فرهنگ و اجتماع است. چنانچه برای ترویج اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و مباحث دیگر بایستی ابتدا ذهن انسان ها توسعه پیدا کند و سپس حوزه فرهنگ و آگاه سازی گسترش یابد.
وی افزود: بایستی به این موضوع برسیم که مباحث حوزه فرهنگی و اجتماعی را چگونه تبدیل به مسئله قابل حل کنیم و با چه رویکرد و ابزاری به سراغ آنها برویم؟ زیرا تاکنون بسیاری از مسائل اجتماعی و فرهنگی برای افراد جامعه و خصوصاً نخبگان این حوزه تبدیل به مساله نشده است و این بی توجهی تاکنون به عنوان یک آسیب جدی در این زمینه مطرح می شود.
معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به  اینکه «دولت فروتن» دولتی است که بتواند مسئولیت خود را به مجموعه های خصوصی و «حد واسط» بسپارد، گفت: دولت ها همواره برای اینکه بتوانند برنامه های خود را به مرحله عمل برسانند از مجموعه های «حد واسط» کمک می گیرند.
صادقی فر تاکید کرد: زمینه های رشد و توسعه مباحث فرهنگی و اجتماعی در حوزه استارت اپ ها بسیار فراهم است، خصوصاً مباحث فرهنگی اما حوزه های اجتماعی در قالب  NGO ها بیشتر فعال هستند. همچنین «نوستالوژی خواهی» و بازگشت به گذشته، امکان حضور استارت تاپ ها را با درآمد و ارزش افزوده بالا در مباحث فرهنگی مهیا کرده است.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top