قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 310208
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

اربعین پیام عظیم ارزشی و اعتقادی نهضت عاشورا را اشاعه می دهد

حجت الاسلام صفر قربانپور در گفتگو با خبرنگار اقتصادآینده همزمان با فرارسیدن سالروز اربعین حسینی اظهار داشت: کنگره عظیم اربعین حسینی فرصت ارزشمندی برای انتقال پیام عاشورا است.

وی گفت: حرکت ارزشمند ابا عبدالله برای احیای دین بود و به همین سبب با گفت و گو و مذاکره، هدایت ظالمان، لشکر دشمن و دشمنان اسلام را پیگیری و در نهایت برای رهاندن مردم عصر خود از جهالت و ضلالت خون خود را فدا کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: امام حسین(ع) تحقق یک جامعه دینی، اعتقادی و ارزشی را دنبال می کرد و در زیارت اربعین نیز به این مهم اشاره شده است.

وی بیان کرد: امروز نیز فلسفه برگزاری کنگره اربعین همان است که در انتهای دعای زیارت اربعین ذکر شده که ارادتمندان و پیروان امام حسین(ع)، به این ترتیب همراهی با اباعبدالله را دنبال می کنند و رهرو آن حضرت هستند.

قربانپور تصریح کرد: این همراهی با شهیدان کربلا و ترویج و تبیین پیام آنها محدود به زمان و مکان خاص نیست، به این معنی که در تمام اعصار و در هر نقطه از عالم می تواند اتفاق بیفتد که البته کنگره عظیم اربعین اوج این اظهار ارادت و همراهی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: امروز باید در دنیا عظمت اباعبدالله(ع) معرفی شود و شیعیان در این پیام رسانی مسئولیت خطیر و سنگینی بر عهده دارند.

وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون که شرایط برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین وجود دارد و میلیون ها نفر به سمت حرم امام حسین(ع) می شتابند و از سوی دیگر ابزار مختلف اطلاع رسانی و انتقال پیام در دنیا فراهم است باید تلاش کنیم تا پیام اباعبدالله(ع) به صورت بین المللی تبیین و ترویج شود.

قربانپور اضافه کرد: با وجود آن که ایام اربعین بهترین فرصت برای این موضوع است اما نباید از این موضوع در دیگر زمان ها غفلت شود و این پیام رسانی بایستی به طور مداوم انجام پذیرد.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top