آخرین اخبار

کد خبر: 310510
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۸ ۲۲:۵۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

مردم استان کرمانشاه ۳۶۴ مورد شکایت از دستگاه های اجرایی داشته اند

حجت الاسلام عبدالله عزیزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادآینده، در خصوص میزان شکایات مردمی استان کرمانشاه طی یک سال گذشته  اظهار داشت: مردم استان کرمانشاه طی  یکسال گذشته ۳۶۴ مورد شکایت از دستگاه های اجرایی داشتند که مورد بررسی قرار گرفت و تا جایی که قانون به ما اجازه داده سعی کرده ایم حق ارباب رجوع استیفا شود.

این مسئول در پاسخ به اینکه بیشترین تخلفات در چه حوزه هایی بوده است؟ افزود: به دلیل یک سری محدودیت ها نمی توان این موارد را عنوان کرد اما تا جایی که قانون به ما اجازه داده با این موارد برخورد کرده ایم و خود استاندار نیز در این مورد پیش قدم بودند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه طرح تکریم ارباب رجوع در قالب ۸ کمیته پیش می رود؟ تاکید کرد: مقام معظم رهبری همواره به حفظ و ارتقا جایگاه مردم در نظام اداری تاکید دارند، لذا در قالب این طرح این جایگاه ایجاد شده و ارتقا یافته است.

حجت الاسلام عزیزی، همچنین چگونگی بازرسی از دستگاه های اجرایی و میزان آن طی مدت سپری شده از امسال گفت: دستگاه های اجرایی به صورت مستمر  و مداوم مورد نظارت و بازرسی هستند و ما حتی سعی کرده ایم  در مواردی به صورت نامحسوس و به شکل ارباب رجوع برای بازرسی از این ادارات به آنها مراجعه کنیم.

۹۰ دستگاه اجرایی مورد نظارت و پایش قرار گرفته اند

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: دفتر بازرسی استان کرمانشاه، دستگاه های مختلف را از نظر نقاط قوت و ضعف مورد پایش و نظارت قرار می دهیم و تاکنون حدود ۹۰ دستگاه اجرایی مورد نظارت و پایش قرار گرفته اند.

 این مسئول تصریح کرد: ما در دفتر بازرسی استانداری، حتی ایام نوروز نیز فعال بوده ایم و بازرسان را مکلف کردیم که شهرستان به شهرستان وضعیت پذیرایی از گردشگران و مسافران را مورد رصد قرار دهند که مشکلی از این نظر وجود نداشته باشد.

وی یادآور شد: همچنین به این منظور ما سال ۹۳ طرحی ارائه دادیم که عملکرد فرمانداری ها در بحث پذیرایی از گردشگران طی ایام مختلف چون نوروز و تابستان ارزیابی شود و ۱۰ آیتم نیز به این منظور مشخص شد که براساس آن ارزیابی شوند.

حجت الاسلام عزیزی با اشاره به ملاقات های مردمی مسئولین برای اطلاع از مشکلات آنها گفت: طی بیش از یک سال گذشته شرایطی فراهم شد که مدیران دستگاه های اجرایی با مردم ملاقات کرده و در جریان مشکلات آنها قرار گیرند.

ملاقات عمومی استاندار با ۱۰۷۱ شهروند کرمانشاهی

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا طی یکسال گذشته استاندار کرمانشاه حدود ۲۳ ملاقات مردمی داشته اند و با یک هزار و ۷۱ نفر دیدار داشته اند.

این مسئول از ارزشیابی برنامه ها و پروژه های استان نیز توسط دفتر بازرسی استانداری خبر داد و گفت: مدیران برنامه ها و پروژه های خود را به ما ارسال می کنند و ما در طول سال آنها را رصد می کنیم و در طول سال نیز موظفند مستنداتی را به ما ارائه کنند.

این مسئول افزود: پس از ارزیابی مدیران، دفتر بازرسی استانداری به آنها نمراتی را می دهد که ما هیچ اغماضی در این زمینه نداریم و این نمرات ذره ای بالا و پایین نمی شود.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: ارزشیابی ما در بخش عمومی ۵۰ امتیاز و در بخش اختصاصی ۵۰ امتیاز است و اگر مدیری زیر ۵۰ امتیاز بگیرد باید اخراج شود.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top