کد خبر: 310745
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۰۴
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

توسعه کابل‌های خودنگهدار راهکار مقابله با سرقت کابل است

معاون وزیر نیرو از توسعه استفاده از کابل‌های خودنگهدار برای مقابله با پدیده کابل دزدی خبر داد و تلاش بیشتر قم در این زمینه را لازم دانست.

همایون حائری افزود، با اشاره به موضوع کابل دزدی در شهرها به‌ویژه شهر قم اظهار داشت: توسعه استفاده از کابل‌های خودنگهدار را در دستور کار قرار دادیم و تاکنون بخش قابل‌توجهی از شبکه توزیع برق تهران بزرگ و شهرهای دیگر نیز به کابل خودنگهدار مجهز شده است که قم نیز در این مسیر باید تلاش بیشتری کند.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو استفاده از شبکه‌های آلومینیومی به‌جای شبکه‌های مسی را راه‌حل مقابله با کابل دزدی دانست و گفت: تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، کاهش استفاده غیرمجاز از انرژی برق را نیز به دنبال دارد اما عدم رعایت مسائل فنی در استفاده و بهره‌برداری از این کابل‌ها می‌تواند خود عامل بروز مشکلاتی دیگر گردد.

به گفته وی از کابل‌های خودنگهدار آلومینیومی می‌توان در توزیع و انتقال انرژی برق با ولتاژهای معمولی از مراکز پست‌های فرعی هر ناحیه، همچنین برق‌رسانی خانگی، صنعتی و کشاورزی استفاده کرد.

حائری، قطعی برق، خسارات‌های مالی به تجهیزات برقی و زیان دیدن وسایل برقی مشترکین را ازجمله آسیب‌های سرقت تجهیزات برقی عنوان کرد و افزود: متأسفانه خطر صعود از پایه‌ها و تأسیسات برقی، حوادث زیانباری را نیز در سال جاری رخ‌داده است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به توسعه کابل‌های خودنگهدار برای جلوگیری از سرقت،‌ خاطرنشان کرد: احداث تأسیسات روشنایی به‌صورت فنی نیز ازجمله اقداماتی است که در سال‌های اخیر دنبال شده و در کاهش خسارت‌های ناشی از دزدی تأسیسات برقی نیز بسیار اثرگذار است.

 + 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top