کد خبر: 310871
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

همایش یاوران وقف در قم برگزار شد - رونمایی از وقف‌های جدید

قم پرس ؛ دوشنبه شب سیزدهم آبان ماه، همایش یاوران وقف استان قم در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد.
مهمان ویژه این همایش، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بود و در ابتدای آن هم حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف استان قم به بیان مطالبی پیرامون اهمیت وقف و اقدامات صورت گرفته در استان قم در راستای توسعه این سنت حسنه نبوی پرداخت.
وی با اشاره به به اهمیت و جایگاه وقف در جوامع انسانی گفت: این سنت حسنه در حقیقت جریان نیک‌اندیشانه با هدف تحقق اهداف اهل بیت(ع) به شمار می‌رود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم دیدگاه رهبری درباره وقف را کمک به حرکت تمدن‌ساز اسلامی دانست و تصریح کرد: ایشان نگاهی تمدنی به مسئله وقف دارند، حرکتی که می‌تواند در راه تحقق این هدف مهم مثمر ثمر باشد.

جایگاه ممتاز وقف در نظام فقهی و حقوقی اسلام
آیت‌الله علیرضا اعرافی هم در سخنانی خاطرنشان کرد: سابقه وقف در جوامع بشری بسیار طولانی است ولی تفاوت وقف در اسلام با انواع آن در دیگر تمدن‌ها، جایگاه ممتاز این عنصر در نظام فقهی و حقوقی است.
با تاکید بر اینکه کارها و اقداماتی که برای تقویت و ایمان و دین جامعه انجام شود از بالاترین ارزش برخوردار هستند خاطرنشان کرد: وقف در راستای توسعه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش از عالی‌ترین وقف‌ها هستند، در کشورهای غیر مسلمان هم وقف‌ها عمدتا در همین راستا صورت می‌گیرند و اثرات بالای آنها قابل مشاهده است.

تجلیل از واقفان و یاوران وقف در قم
در ادامه این مراسم از واقفان و یاوران نمونه وقف در استان قم تجلیل شد.
رونمایی از پنج وقف جدید در قم، از دیگر بخش‌های این همایش بود.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top