آخرین اخبار

کد خبر: 310920
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۰۰

بازدید گروهی از دانش‌پژوهان انستیتو علوم انسانی- اسلامی آلمان از جامعةالمصطفی

گروه خبر: گروهی از دانش‌پژوهان انستیتو علوم انسانی- اسلامی آلمان با حضور در جامعةالمصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی در جلسه بازدید دانش‌پژوهان انستیتو علوم انسانی- اسلامی آلمان از جامعةالمصطفی، ضمن خوش‌آمدگویی و تسلیت ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام)، خاطرنشان کرد: امیدوارم در این ایام که در قم و مشهد حضور دارید و به زیارت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) مشرف می‌شوید، مشمول رحمت الهی و قبولی زیارت باشید.

وی، در ادامه، ضمن اشاره به ظرفیت میلیونی اربعین حسینی(ع)، که در سال‌های اخیر در جهان اسلام شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم از این فضای معنوی و نورانی برای سال‌های آینده استفاده نماییم و این توفیق روزافزون مشمول همگان گردد.

رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به این که زائران با زیارت خویش، هم‌پیمانی و هم‌عهدی خود را با معهود بیان می‌کنند، اظهار داشت: با زیارت امام حسین(ع) در اربعین، با اهداف بلند و والای حسینی(ع) تجدید عهد و پیمان نموده، حضور فعالانه خود را در لوای پرچم حسینی(ع) نشان می‌دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی اقامه معنویت، اخلاق و عدالت در عالم را مهم‌ترین هدف قیام اباعبدالله‌الحسین(ع) دانست و اذعان داشت: پیام عاشورا، جاودان و همیشگی است و دنیای کنونی بیش از پیش به این پیام نورانی نیاز داشته، وظیفه ماست که در ترویج و نشر این هدف والا بکوشیم.

وی به قرائت‌های مشوش دنیای امروز از اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: تصویری که به نام جریان تکفیری از اسلام در دنیا ارائه می‌شود، دقیقاً قرائتی است که در برابر کربلا و قیام حسینی(ع) قرار داشت؛ از این رو، ما به عنوان پیروان مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) مسئولیم تا تصویر حقیقی و قرائت عدالت‌خواه، معنوی و اخلاقی اسلام را به دنیا ارائه نماییم.

رئیس جامعةالمصطفی به سیره هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت ثامن‌الحجج(ع) اشاره نمود و یادآور شد: انقلاب اسلامی، که با درایت و رهبری امام خمینی(ره) و زحمات و رشادت فراوان ملت ایران به پیروزی رسید، هدف غایی خود را ترویج، نشر و توسعه گفتمان اخلاق، معنویت و عدالت قرار داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با اشاره به این که گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمانی انسانی با پیامی جهانی است، اظهار داشت: جامعةالمصطفی به عنوان نهاد علمی و آموزشی فعال در عرصه بین‌الملل، خود را ملتزم به نشر و توسعه تفکر الهی انقلاب اسلامی می‌داند؛ از این رو، درهای جامعةالمصطفی همواره به روی همه انسان‌ها از ملیت‌ها، قومیت‌ها، زبان‌ها و ادیان گوناگون باز بوده، با افتخار پذیرای مشتاقان معارف ناب الهی است.

وی، در ادامه، ضمن ارائه گزارشی از گستره فعالیت‌های بین‌المللی جامعةالمصطفی، پیروی از مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را افتخاری بزرگ دانست و ابراز داشت: جامعةالمصطفی از همه مذاهب اسلامی میزبانی نموده، خدمت به این عزیزان را افتخاری برای خود می‌داند.

رئیس جامعةالمصطفی، نمایندگی جامعةالمصطفی را در گرگان، از بارزترین مجموعه‌های تخصصی برادران اهل سنت برشمرد و ابراز داشت: جامعةالمصطفی فرصت‌های فراوانی برای مشتاقان معارف ناب الهی از ملیت‌ها و ادیان گوناگون فراهم نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دانشگاه مجازی را از ظرفیت‌های والای جامعةالمصطفی در ارائه مبانی دینی برشمرد و یادآور شد: دانشگاه مجازی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جدید آموزشی و تکنولوژی‌های جدید مجازی، زمینه‌های مختلفی برای تحصیل، فراگیری و آشنایی علاقه‌مندان با معارف اسلامی فراهم نموده است.

وی مؤسسه الحکمه را از ویژگی‌های بارز جامعة‌المصطفی در توجه به عرصه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی برشمرد و اذعان داشت: نزدیک به چهل‌درصد دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی را خواهران تشکل می‌دهند و این افتخاری برای المصطفی به شمار می‌رود که ظرفیت‌های بایسته‌ای برای تحصیل بانوان ملیت‌های دیگر فراهم نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی طرح تحول آموزشی المصطفی و ارائه چهارصد رشته و گرایش دانشی را از ظرفیت‌های پیش روی المصطفی برشمرد و تصریح کرد: سیاست و راهبرد المصطفی، بر احترام به پیروان همه ادیان الهی و ارتباط با مراکز علمی عالم، به ویژه توجه به وحدت امت اسلامی، پایه‌گذاری شده است.

«حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی‌راد» نیز در ابتدای این دیدار، ضمن تقدیر از تلاش‌های بین‌المللی جامعةالمصطفی، گزارشی از آخرین وضعیت انستیتو علوم انسانی- اسلامی آلمان ارائه نمود.

رئیس انستیتو علوم انسانی- اسلامی آلمان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت 24 ساله این انستیتو در عرصه‌های آموزشی و پژوهشی ابراز داشت: به لطف خداوند، پشتیبانی جامعةالمصطفی و اخلاص همکاران موفق شده‌ایم دانش‌پژوهان فاخری تقدیم عرصه بین‌الملل نماییم.

وی با بیان این که دانش‌آموختگی این مجموعه، به منزله فارغ‌التحصیلی نیست، اظهار داشت: نهالی که 24 سال پیش کار خود را آغاز کرد، به تربیت نیروی کارشناس علوم اسلامی متعهد و متخصص منتج‌شده و در کشورهای آلمانی‌زبان به دست‌آوردهای ارزشمند معرفتی دست یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی‌راد با بیان این که همه فعالیت‌های آموزشی مجموعه، به زبان آلمانی صورت گرفته است و در این عرصه، از ظرفیت دانش‌پژوهان بومی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه‌های پژوهشی نیز 167 اثر تولید کرده‌ایم که یکی از آنها، مجله پژوهشی دیالوگ در  35 شماره است.

رئیس انستیتو علوم انسانی- اسلامی آلمان تنوع‌بخشی آموزشی مجموعه و بهره‌گیری از عرصه‌های جدید آموزشی را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: در کنار دوره‌های رسمی، دوره‌های فشرده، عمومی و کوتاه‌مدتی نیز برگزار می‌کنیم که این مهم را از یازده سال پیش آغاز نموده‌ایم.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top