کد خبر: 310930
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۲۱
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل
مدیرعامل جمعیت هلال احمرقم :

نیروهای امدادی هلال احمر قم آماده باش هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمرقم گفت: نیروهای امدادی و عملیاتی هلال احمر این استان برای کمک به مردم زلزله زده مناطق شمال غرب کشور، آماده هستند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمرقم؛ محمد گلفشان بیان کرد: با توجه به وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتر بامداد جمعه حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی که لرزش آن در ۶ استان احساس شد، نیروهای امدادی و عملیاتی و واکنش سریع در استان قم در حالت آماده باش کامل می باشند.

وی ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان این حادثه اظهار کرد: نیروهای امدادی و عملیاتی و واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان قم در صورت اعلام نیاز به مناطق آسیب دیده از زلزله اعزام می‌شوند.
وی از مردم خواست، ضمن حفظ آرامش و خونسردی خود، با فراگیری آموزش های امدادی نکات ایمنی را برای وقوع زلزله‌های احتمالی رعایت کنند.

 زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد (جمعه) حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است؛ این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه می‌باشد.

با گذشت یک روز از وقوع زلزله ۵.۹ ، خبرها از اسکان همه زلزله‌زدگان و تداوم امدادرسانی به اهالی منطقه حکایت دارد و دستگاههای خدمات رسان فعال هستند هرچند که تاکنون۱۵۳ پس لرزه در منطقه گزارش شده است.

بر اساس آخرین آمار، ۶ شهر و ۱۴۵ روستا تحت تاثیر این زمین لرزه بودند، همچنین این حادثه متاسفانه سبب مصدومیت ۵۲۹ تن شد که از این تعداد پنج تن فوت کردند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top