کد خبر: 310940
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۲۱:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

انهدام باند سارقان مأمور نما در پایتخت

سرهنگ کارآگاه" داود فرد" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، گفت: در اوایل سال جاری پرونده های متعددی با موضوع سرقت به شیوه " مأمور قلابی"  از اتباع خارجی  به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

وی توضیح داد: مال باختگان در اظهارات مشابهی به کارآگاهان، گفتند:  سارقان با خودروهای  پراید،  پژو405، پژوپارس،  پژو206 و هیوندای سانتافه در محدوده های فرودگاه مهرآباد، بازار تهران و نقاط مرکزی شهر راه آنها را مسدود و آنان را سوار بر خودروهایشان کرده اند و به بهانه های اینکه دلار جعلی همراهشان است و یا اینکه عضو گروه تروریستی هستند، اموال همراهشان را سرقت کرده و  از محل گریخته اند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت که کارآگاهان  با یک باند حرفه ای روبه رو هستند و در تحقیقات میدانی از محل های وقوع  سرقت کارآگاهان  موفق شدند یکی از خودروهای سارقان ( پژو 405) را شناسایی کنند.

سرهنگ داود فرد اضافه کرد: پس از شناسایی مالک خودرو به نام " سهراب " 35 ساله وی با مجوز قضائی در مخفیگاهش در شهرستان رامسر دستگیر و برای تحقیقات پلیسی به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی 6 تن دیگر از اعضای این باند شدند و تمام اعضای این باند در سیزدهم آبان ماه  طی چندین عملیات همزمان پلیسی جداگانه در محدوده های شمال، شمالغرب شهر تهران و  شهرستان کرج  بازداشت شدند و در بازرسی از مخفیگاه متهمان خودروهای مورد استفاده در صحنه سرقت کشف شد.

وی  گفت: متهمان بازداشت شده از 30 تا 60 سال سن دارند ؛ بررسي سوابق آن‌ها نشان داد که 4 تن  از اعضاي این باند پیش تر به اتهام سرقت بازداشت و مدتی در زندان بوده اند.

سرهنگ فرد، تصریح کرد: تاکنون 20 تن  از شاکیان موفق به شناسایی سارقان شده اند و متهمان به سرقت از اتباع خارجی و رانندگان ترانزیت به همین شیوه و شگرد در شهرهای تهران ، اردبیل ، تبریز ، آستارا و البرز اعتراف کرده اند.

وی گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضاِی این باند و اعتراف صریح آنان به سرقت های ارتکابی،  متهمان با  دستور  بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه 34 تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دستور انتشار تصاویر متهمان به منظور کشف سایر جرایم توسط مرجع قضائی صادر شده است، گفت: کارشناسان ارزش اموال سرقتی را  15 میلیارد ریال برآورد کرده اند.#

 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top