کد خبر: 311039
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

کشف 11 تن و 800 کیلوگرم مواد مخدر در البرز

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عباسعلی محمدیان" در مراسم امحاء 2 تن و ۷۰۰ کیلوگرم موادمخدر غیردارویی که در منطقه "ماهدشت کرج" برگزار شد، گفت: یکی از دغدغه‌های نظام، مبارزه با بلای خانمان‌ سوز اعتیاد است؛ علی رغم تمهیداتی که در مرزهای کشور اندیشیده شده، جمهوری اسلامی ایران در مسیر ترانزیت موادمخدر به کشورهای اروپایی است برهمین اساس امکان رسوب بخشی از این مواد و توزیع آن درکشور وجود دارد.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی همچون گذشته راسخ و با اعتقاد، تا ریشه‌کن‌شدن کامل موادمخدر به مبارزه ادامه می‌دهد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در البرز نیز همانند دیگر استان‌ها بازار مصرف و قاچاق موادمخدر وجود دارد، مطرح کرد: اقدامات متعددی برای مبارزه با این پدیده شوم صورت گرفته و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی را در این زمینه  انجام داده‌است.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به افزایش ۱۳۰ درصدی کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته، گفت: از ابتدای سال تاکنون، ۱۱ تن و ۸۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در سطح استان البرز و عملیات مشترک با پلیس دیگر استان‌ها کشف شده که بیش از ۷۴ عملیات نیز در قالب طرح‌های پاکسازی محلات آلوده با احکام قضائی انجام شده‌ است.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا کنون بیش از 8 هزار توزیع‌کننده مواد و معتاد در استان البرز دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه وجود اردوگاه بازپروری ماده ۱۶ در این استان ضروری است، گفت: اردوگاه‌های ماده ۱۵ نیز باید توسعه یابند و کیفیت آن‌ها افزایش پیدا کند و نظارت بیشتری بر اقدامات و عملکرد آن‌ها صورت گیرد؛ در کنار این موارد باید اقدامات فرهنگی نیز به‌ منظور جلوگیری از گرایش جدید به موادمخدر انجام شود.

سردار محمدیان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی مردم، گفت: برای آگاهی مردم از عوارض مصرف اعتیاد ، نمایشگاه دایمی در ساختمان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز افتتاح شده و هر روز برای گروه های بازدید کننده کلاس آموزشی و آگاه سازی برگزار می شود. *

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top